Krásnu a žiarivú pleť získate každodenným rituálom, aby ste zo svojej pleti vyťažili maximum. Vaša pleť sa vám za to poďakuje, ak kroky čistenia a starostlivosti zopakujete na dennej báze. Jednoduchosť a ľahkosť režimu spočíva v personalizovaných prípravkoch, ktoré sa postarajú o špecifické potreby pleti a jej problémy. Prevedieme vás základnými krokmi na ceste k zdravej a žiarivej pleti!

Aplikujte produkty v správnom poradí

Na to, aby vaša pleť žiarila krásou, potrebuje mať v jej starostlivosti jasne zadefinovaný systém. Produkty, ktoré na pleť aplikujete, by mali ísť za sebou v správnom poradí, aby sa dostavil vytúžený efekt.

Prvým a azda najdôležitejším krokom je čistenie alebo dvojfázové odličovanie, kedy sa z pleti odstránia spoločne s make-upom aj denné nečistoty. Na čistú pokožku môžete použiť buď peeling a dopriať jej exfoliáciu aspoň raz týždenne, aby ste odstránili prebytočné kožné bunky a prebytočný maz, alebo siahnuť po toneri. Ten dokáže vyrovnať pH pokožky a tým ju aj predpripraví na ďalšie produkty.

Použite sérum podľa špecifík pleti a nezabudnite ani na očný krém, vaše očné okolie sa vám poďakuje. Nevyhnutným krokom, ktorý by sa nemal nikdy vynechať, je nanesenie správneho hydratačného krému. Tie najlepšie sú aj s SPF ochranou, ako je napríklad Sensum Mare ochranná emulzia proti fotstarnutiu pleti.

Doprajte pleti masáž

Skúste začleniť masáž tváre do pravidelnej večernej starostlivosti, aby ste zvýšili účinnosť používaných produktov a prebudili sa so sviežou a  žiarivou pokožkou. Nejde len o vytúžený relax, uvoľnenie napätia či detoxikačné účinky. Masážou tváre sa stimuluje krvný obeh a tiež sa jej pripisujú skrášľovacie účinky. Viditeľne pomáha predchádzať vráskam a odďaľuje starnutie pleti, pokožka bude pružnejšia a vrásky omnoho jemnejšie. Taktiež  zvyšuje absorpciu každého použitého produktu, preto je vhodné začleniť tento krok pri použití prípravku na čistenie pleti alebo zvlhčujúceho krému.

Iba dve minúty denne stačia na to, aby ste pomohli predísť vráskam. Pomôcť si môžete aj masážnym prístrojom, jadeitovým rollerom alebo jadeitovou doštičkou Gua Sha. Pre ešte lepší efekt skúste masážny valček vložiť na chvíľu do chladničky, poradí si tak aj s opuchmi.

Používajte pleťové masky a ampulky

Pre ešte lepšiu hydratáciu a starostlivosť pleti odporúčame zaradiť do svojej rutiny aj pleťové masky. Ak hľadáte rozjasnenie a čistiaci efekt v jednom, Polemika rozjasňujúca a čistiaca peelingová maska s vegánskym zložením je to pravé pre vás. Vďaka obsahu zeleného čaju matcha, skvalánu, kyseliny hyalurónovej a kaviáru pôsobí protizápalovo a viditeľne upokojuje a vyživuje pokožku.

Voľný čas býva vzácny, preto ak nestíhate začleniť pleťovú masku do bežnej starostlivosti, môžete ju vyskúšať počas spánku. Na očistenú pleť naneste dostatočné množstvo masky a  potom si ľahnite spať a nechajte ju pôsobiť celú noc. Keď sa ráno zobudíte, masku jednoducho umyte prípravkom na ranné čistenie pleti a už len obdivujte žiarivý lesk svojej pokožky.

Podľa typu pleti a žiadúceho efektu si môžete na trhu vybrať z obrovského množstva masiek, ako sú ílové, zlupovacie, plátenkové, hydratačné a i. Ampulky slúžia pre extra výživu pleti a zvýšená koncentrácia aktívnych látok znásobuje ich účinok, preto by ste ich nemali tiež opomenúť.

(A/PR), zdroj obrázkov: shutterstock.com