Plačúce bábätko nemusí byť predzvesťou vážnych problémov alebo choroby. Niektoré bábätka plačú dlhé hodiny z dôvodu, aby zahnali stres. Za normálne sa považuje, keď dieťa preplače maximálne 5 hodín denne. V prípade, že plače intenzívne dlhší čas a nepomáha ani kŕmenie a prebalenie, odporúčame sa poradiť s lekárom. Jedine vyšetrenie určí, či za plačom nie je ochorenie. Ak lekár neodhalí príčinu plaču, skúste proti rozrušeniu bábätka bojovať nasledujúcimi pomôckami, ktoré ponúka internetový obchod JUKKI.

Zavinovačka JUKKI – pre pocit tepla, bezpečia a objatia

Každá novopečená mamička musí mať vo výbave zavinovačku. Zavinovačka je pre uplakané bábätko neoceniteľnou pomôckou. Počas plaču deti často nekontrolovateľne hýbu ručičkami (Morov reflex), čo vedie k zraneniu. V zavinovačke sú ruky uložené vedľa tela a dieťa chránené pred zranením. Zavinuté dieťa má pocit, že je v objatí a v bezpečí mamičkinho bruška. Zavinovačka udržiava telo bábätka v primeranej teplote bez toho, aby sa prehrievalo. Ak bábätko plače, v zavinovačke sa vám bude lepšie hojdať a prenášať.

Dbajte na to, aby išlo o kvalitnú zavinovačku ušitú z bavlny s poťahom, ktorý sa dá oprať. Dôležitá je i antialergická výplň a pekný dizajn. Spojenie všetkých uvedených kvalitatívnych vlastností majú zavinovačky v internetovom obchode JUKKI. Obchod JUKKI však neponúka len zavinovačky. Snaží sa podporiť všetkých úžasných rodičov a prispieť k ich pohode a ku komfortu i bezpečnosti detí. Ktoré ďalšie produkty vyrába JUKKI ako pomôcky pre starostlivosť o bábätka a na upokojenie bábätiek?

Cumlíky JUKKI – satie upokojí aj najviac rozrušené bábätko

Keďže dieťatko nemôžete neustále kŕmiť, ako náhradu používajte cumlíky. Detské cumlíky sú vlastne imitáciou, pri ktorej má dieťa pocit, že papá. Pohyby úst ho upokojujú. Podľa odborníkov sa pri cicaní a cmúľaní cumlíkov uvoľňuje hormón cholecystokinín. Tento hormón vyvoláva pocity zasýtenie. Dieťatko sa rýchlejšie uvoľní, upokojí i unaví. Po pár minútach cmúľania zaspí. Pre bábätko vyberte cumlík z ponuky JUKKI z ľahkých materiálov, ergonomický a s otvormi na dýchanie. Aby ste dokázali cumlík udržiavať v hygienickom stave, dokúpte k nemu zo sortimentu JUKKI puzdro a stuhu s klipom.

Hrkálky a hryzátka – JUKKI myslí aj na hračky pre bábätká

Vďaka zvukom a tvaru hrkálky bábätko zabudne na všetko, čo ho trápi a začne sa venovať predmetu vo svojej ruke. Hrkálka navyše vydáva jemné zvuky, ktoré dieťatká zbožňujú. Dokonca aj lekári odporúčajú používanie hrkálok, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku, sluch i zrak bábätka. Dieťa sa naučí udržiavať pozornosť a lepšie uchopiť predmety. Keď sa začnú bábätku prerezávať zuby, nezabudnite dokúpiť hryzátka. Hryzadlo je hračkou a zároveň pomôckou, ktorá pomáha eliminovať bolesti, keď sa zjavia prvé zúbky. Ideálne sú silikónové hryzátka, ktoré sa dobre prispôsobia ďasnám dieťatka. Hračky vyrobené obchodom JUKKI prešli testami hygienickej a zdravotnej nezávadnosti.

Kontrastné a senzorické hračky – kto sa hrá, ten neplače

Pre najmenšie deti sú na hranie i upokojenie určené kontrastné a senzorické hračky. Ako kontrastnú hračku môžete vybrať hryzátko, čím získate hračku a pomôcku pri prerezávaní zubov. Kontrastné hračky upútajú zrak bábätka, ktoré sa začne hrať a prestane plakať. Mäkké časti senzorickej hračky sa ľahko držia a precvičia schopnosti bábätka uchopiť predmety.

Senzorické hračky ako kocky a balóniky z obchodu JUKKI sú určené pre väčšie deti. Pre bábätká kúpte senzorickú mäkkú kocku so stuhami. Kocka stimuluje zmysly a pôsobí veľmi utišujúco. Plyšový povrch hračky je skvelý na maznanie a vyvolanie príjemných emócií. Farebnosť senzorických hračiek stimuluje vnímanie bábätka, ktoré sa zameria na hračku a prestane plakať.

JUKKI kolotoče nad postieľku – príjemné zvuky a pútavý dizajn

Kolotoče nad postieľku prispievajú k tomu, aby vaše bábätko rýchlejšie zaspalo. Aj najviac umrnčané bábätko zaujmú zvuky a pekný, farebný dizajn hračiek zavesených na kolotoči. Kolotoče vydávajú rôzne šušťavé a cinkajúce zvuky, ktoré sú pre novorodencov veľmi príjemné. Červená farba stimuluje ich zrak. Táto hračka zaujme dieťa na dlhší čas. Bábätko sa pri pozorovaní kolotoča unaví a tuho zaspí. Podobne stimulujúco pôsobia kontrastné prívesky na kočík, ktorých sa dieťatko dotýka a cíti sa v kočíku príjemnejšie. JUKKI výrobky sú nielen praktické, ale tiež dizajnovo veľmi štýlové.

Detský kúpeľ – ako pripomienka pobytu v brušku

Poslednou našou radou je skúsiť bábätko vykúpať. Teplá voda a zvuky žblnkotu pripomínajú bábätku pobyt v brušku. Vo vode sa dieťatko zahreje, trochu unaví a následne sladko zaspí. Dbajte na to, aby mala voda primeranú teplotu. Ide o teplotu ľudského tela t.j. okolo 37 stupňov. Príjemné musí byť tiež okolie, vykúrte miestnosť na 25 stupňov. Novorodenci sa nesmú kúpať dlhšie ako 5 minút kvôli jemnej detskej pokožke.

Po ruke majte vždy košíky a nádoby JUKKI na uloženie kozmetiky a plienok, čo je dôležité z dôvodu, aby ste od bábätka ani na sekundu neodišli. Všetky vymenované a starostlivými rodičmi odporúčané produkty obchod JUKKI nielen predáva, ale tiež vo vlastnej réžii vyrába. JUKKI je zárukou, že o vaše dieťatko bude vždy najlepšie postarané. JUKKI vyrába svoje produkty s ohľadom na kvalitu, bezpečnosť a maximálne pohodlie.

(A/PR)