Každá malá slečna má určite medzi svojimi hračkami bábiku a bábika má určite svoj kočík. Nie vždy v obchodoch dostať kúpiť kočík, ktorý by mal vo výbave aj vankúšik a perinku alebo tašku na kočík a tak si dnes spolu takúto sadu ušijeme. Nebude to vôbec náročné.

Čo budete potrebovať: 35cm bavlnenej látky šírky 140cm, 30cm vliselínu strednej hrúbky, nite, špendlíky, šijací stroj

Ako na to:

  1. Najprv si vystrihnite jednotlivé diely na sadu a to tak, že si vystrihnete z preloženej látky dva obdĺžniky o rozmeroch 30 x 20 cm a 30 x 35 cm. Zo zvyšnej látky si vystrihnite dva dlhé pásy, ktoré použijete na volániky.
  2. Môžete si tiež spraviť šablónu a podľa nej si vystrihnúť strih. Ak nemáte, tak pomocou misky si vyznačte na dvoch rohoch vankúšika aj perinky oblúčiky a látku zastrihnite.
  3. Pásy na volániky priložte lícom k sebe a z jednej strany zošite užšiu stranu dokopy. Dostanete dlhý pás.
  4. Teraz pás preložte na jednom konci lícom dovnútra po šírke a bočnú stranu zošite. Obráťte na druhú stranu. To isté spravte na druhej strane. Bude to vonkajšia strana volána.
  5. Diely na vankúšik a perinku teraz priložte ku vatelínu a vystrihnite 1 diel vankúšika aj perinky podľa okrajov látky.
  6. Vliselín prišpendlite k dvom dielom perinky a zošite. Spodný diel, kde nie je oblúčik, nechajte otvorený. Zošitú perinku pretočte naopak.
  7. Okraje otvora perinky preložte dovnútra a prišpendlite dokopy. Na šijacom stroji zošite.
  8. Pás na volán prichyťte špendlíkom ku jednému dielu vankúšika, asi 1cm od spodného okraja (v tom mieste sa bude otvor zašívať). Postupne začnite zberkať volán okolo vankúšika v rovnomerných odstupoch.
  9. Po prichytení celého volánika vankúš obšite na šijacom stroji.
  10. Ku vankúšiku priložte druhú stranu vankúšika lícom k sebe a na vrch pridajte vliselín. Všetko spolu na šijacom stroji prešite, otočte a otvor zašite ako na perinke. Sada je hotová.