Jedna z najpoužívanejších vecí z vašej kabelky je zväčša menšia, zmestí sa do každej tašky a je nevyhnutná pre každodenný život. Hovoríme o peňaženke. Akonáhle používate nejakú vec častejšie, môžeme povedať, že dizajn danej veci o vás niečo prezrádza. Mimo mobilu, notebooku či oblečenia, aj peňaženka vie o vás niečo prezradiť.

Veľa ľudí si neuvedomuje, čo o nich hovoria veci, ktoré používajú každý deň. Peňaženka je ako malá izba, váš osobný priestor. Tiež v ňom musíte niekedy upratať, zorganizovať karty, poprípade niečo očistiť či premiestniť.

Čo o vás prezrádza vaša peňaženka?

1. Hovorí o vás, či sa staráte

Zaujímavé je, že mnohí svetoví psychológovia, ktorí skúmajú ľudské správania, sa zhodujú, že častokrát práve vyššia starostlivosť o rôzne veci prispieva k tomu, že váš život bude úspešnejší. Je  to spôsobené aj tým, že ak máte napoly rozpadnutú peňaženku, trčia vám z nej nitky a prídete napríklad na pohovor, kde ju vytiahnete kvôli dokladom, pohovor nemusí byť úspešný.

2. Ukáže, či ste už naozaj dospeli

Milé peňaženky s detským motívom sú síce úsmevné, zároveň sa nehodia pre niekoho, kto má váženú pozíciu vo firme. Ak hovoríte, že ste dospelí, mali by ste sa tak vedieť aj správať. Najmä v prípade peňaženiek myslite na to, že peňaženka dokáže spôsobiť, či vás ľudia budú brať vážne alebo nie.

3. Prezradí, či máte radi pozornosť

Práve doplnkami sa snažíme vedome či nevedome pripútať pozornosť. Osoba, ktorá si vezme do rúk oranžovú kabelku, pravdepodobne počíta s tým, že si ju druhí na ulici všimnú – a vôbec jej to nevadí. Ak ste v spoločnosti a vyložíte na stôl svoju značkovú a luxusnú peňaženku, pravdepodobne máte záujem o to, aby si ju druhí všimli a spýtali sa vás na ňu.

Ak ste sa rozhodli, že by ste chceli vlastniť peknú novú peňaženku, veľký výber nájdete napríklad na stránke https://answear.sk/k/ona/doplnky/penazenky.

4. Ukáže, či máte radi poriadok

Ste na káve s kamarátkou a chcete jej ukázať novú zľavovú kartu, ktorá vás veľmi ohúrila. Otvoríte peňaženku a tá je plná papierikov, bločkov, použitých lístkov na vlak či autobus a iných zbytočností, ktoré v peňaženke nemajú byť. To, v akom stave je vaša peňaženka zvnútra vie teda povedať o tom, či ste milovníkom poriadku alebo nie.

5. Odhalí, aká ste osobnosť

Ak na prvý pohľad vidieť, že máte peňaženku z umelej kože a je na nej napísané písmeno „V“, mnohí si môžu odvodiť to, že ste vegán. Aj takúto moc má obyčajná peňaženka. Viete teda, že tento človek neje mäso a vyhýba sa všetkému živočíšnemu. Rovnako môžete o človeku so značkovou modernou peňaženkou povedať, že práve on si potrpí na značkách a trendy kúskoch.

Ako vidíte aj malé veci ako peňaženky vedia o nás niečo prezradiť. Čo o vás hovorí tá vaša peňaženka?

(A/PR), zdroj obrázku: Pokidin Dima / Shutterstock.com