Chystáte sa v tomto nečase na dovolenku? Balenie do chladného počasia je zručnosť sama o sebe. Avšak, ako sa hovorí, neexistuje zlé počasie, ale zle oblečenie. Takže, základom vašej spokojnosti na akejkoľvek dovolenke je dobrá výbava.

My vám dnes pomôžeme s výberom tej, ktorá sa hodí práve do aktuálneho mrazivého počasia.

Zimná kožená bunda s kožušinou

Je zrejmé, že kvalitná kožená bunda s kožušinou a kapucňou je základom každého zimného baliaceho zoznamu. Skúste si ale zaobstarať dlhší model, aby bolo v teple aj vaše pozadie. Ak investujete do výberu peniaze aj čas, môžete využiť tento druh oblečenia na viac ako jednu sezónu.

Noste vrstvy

Zimný zoznam vhodného oblečenia je o vrstvách, čo znamená, že v priestore kufra budete musieť myslieť na viac miesta. Aj tu ale platí, že ak si kúpite kvalitnejší materiál, ktorý vás zahreje a pritom dobre odvádza pot, nemusí predstavovať vrstvenie pre váš kufor až tak veľký problém a záťaž. Ak sa teda v tomto období chystáte využiť výhodný wellness pobyt Piešťany, nezabudnite si vybrať v obchode s oblečením to lepšie riešenie.

Odporučili by sme vám aj športové oblečenie, ktoré je pohodlnejšie a odolnejšie. Merino vlna je skvelý materiál na top, ktorý vás zahreje, najlepšie s tričkom a pod ním, v prípade potreby termo. Ani pohodlná tylová sukňa nie je v tomto období žiadny hriech. Navrch si oblečte fleece a potom cez to bundu. Ak bude pršať, bude to chcieť cez to aj nejakú bundu do dažďa.

Nezabudnite prekryť najviac citlivé časti tela

Aby ste sa kdekoľvek v chladnom počasí cítili vždy príjemne, je dôležité, aby ste si vždy prekryli na zimu a mráz citlivé časti tela. Ide o hlavu, uši, krk, zápästia rúk a nohy. Často sa stáva, že ak sú prekryté tieto dôležité časti tela, ostatné oblečenie nezohráva tak dôležitú úlohu.

Pokiaľ sa teda chystáte vycestovať za relaxom do chladného počasia, čiapky, šále, rukavice a teplé topánky s ponožkami sú základ!

(A/PR), zdroj obrázka: Nattakorn_Maneerat/Shutterstock.com