Pri spomienke na Rodos sa mnohým turistom vybavia vysnívané zátoky a zdanlivo nekonečné dni plné slnka. To je úžasné, ale slnečný grécky ostrov ponúka oveľa viac. Stredoveké hrady, údolie plné motýľov a jeden zo siedmich divov antického sveta – tieto pamiatky Rodosu musíte vidieť!

Staroveké ruiny, zátoky orámované skalnatými útesmi, malebné dedinky a žiarivé slnko, ktoré sa na slnečnom ostrove objavuje takmer každý deň – turistami obľúbený Rhodos sa dá len ťažko opísať jednou vetou.

Rozmanitosť ostrova je obrovská a pamiatky na Rhodose sú tak nádherné, že tu môžu stráviť skvelú dovolenku pohodoví vyznávači slnka, ale aj športovo aktívni dovolenkári či hobby archeológovia.

Mesto Rhodos

Hoci bol grécky ostrov Rhodos okupovaný mnohými rôznymi mocnosťami, epocha Milosrdných bratov tu zanechala najväčšie stopy. Mnohé z vtedajších pevností a budov sa zachovali dodnes. Staré mesto Rhodos je dokonca zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Oplatí sa poprechádzať kľukatými uličkami, pri ktorých natrafíte na útulné námestia, očarujúce domy a rustikálne krčmy. Ak chcete ukončiť dlhý deň prehliadok mesta, môžete ísť na kopec Monte Smith za mestom Rhodos. Sú tu pozostatky starovekej akropoly, z ktorej máte nádherný výhľad na more a časť mesta.

Nádherné pláže

Nie je možné písať o pamiatkach na krásnom Rhodose a ignorovať pritom jeho čisté pláže. Aj v tomto smere má táto obľúbená dovolenková destinácia čo ponúknuť.

Tsambika Beach neďaleko dediny Kolymbia sa vyznačuje čistou vodou a jemným, mäkkým pieskom a je jednou z najkrajších pláží v Grécku.

Tí, ktorí to majú radi trochu pokojnejšie pláže, môžu navštíviť oblasť Kalathos neďaleko Lindosu alebo si urobiť pohodlie v slávnom zálive Anthonyho Quinna, chránenom zelenými útesmi. Pláže sú od pláže Tsambika vzdialené len 20 až 30 minút jazdy, takže sa to dá dobre skombinovať s výletom.

Palác veľmajstrov

The Grand Master palác na najvyššom mieste Rhodosu je jednoznačne jedným z najobľúbenejších pamiatok tohto mesta. Aj keď stojíte pred obrovskými hradnými múrmi pieskovej farby, cítite sa ako králi.

Užite si spolu s týmito tipmi aj chutné grécke jedlo, lahodné nápoje a relax, o ktorý sa nádherné prostredie určite postará.

(A/PR) Zdroj obrázka: Balate Dorin/Shutterstock.com