Beautiful woman relaxing in hot tub.

Šupnúť sa po práci do vírivej vane a vychutnávať si wellness v pohodlí domova, to je pre  mnohých z nás len vzdialený sen. Nemusíte pritom navštevovať verejné wellness centrá, kde často nemáte potrebnú intimitu, ale zriaďte si vírivku rovno sami, doma. Nie je to nič zložité, stačí sa trocha vedieť orientovať v aktuálnych trendoch a zosumarizovať si požiadavky, ktoré na kvalitnú vírivú vaňu kladiete. Prvá otázka, ktorú by ste si mali pred kúpou položiť, je, na čo chcete vírivku používať. A tiež ako často. Nechcete predsa, aby vám stála pár mesiacov bez povšimnutia niekde v kúte kúpeľne či vonku na záhrade.

Zdravie i relax na dosah ruky

Širokú ponuku vírivých vaní nájdete v rôznych kamenných či internetových obchodoch, avšak vybrať si ten správny model, dá trošku zabrať. Dôležité je, aby boli podrobené najprísnejším testom, tiež boli certifikované a splnili najnáročnejšie požiadavky na kvalitu. Podľa toho, kde a ako chcete vírivku využívať, si zvoľte vhodný typ, akým systémom má fungovať a tiež primeranú doplnkovú výbavu. Pri luxusných a špičkovo vybavených modeloch vírivých vaní ide o pomerne náročnú investíciu, a tak nezanedbajte ani možnosti dostupného záručného či pozáručného servisu.
Za tú trochu námahy to však určite stojí — kúpeľ vo víre bubliniek vám prinesie blahodarný pocit na tele i na duši. Teplá voda rozšíri vaše cievy, zmierni zaťaženie svalov a kĺbov, efektívne zníži stres i zlepší spánok. Niektoré vírivé „vychytávky“ vám dokonca poskytnú aromaterapeutickú liečbu, vďaka ktorej budete vdychovať prírodné liečivé látky a relaxovať po namáhavej práci alebo športovom výkone. Jednoducho, kombinácia tepla a vody spôsobuje uvoľňovanie telesných endorfínov a navodzuje pocit  príjemnej pohody, po ktorej tak túžite.

Zažite dokonalú masáž — vo vode

Trápi vás boľavá chrbtica či sa zotavujete z poranenia kĺbov či svalov? Vyberte si vaňu s pohodlným ležadlom, ktorá vám poskytne tiež masáž krčnej chrbtice, medzilopatkových a bedrových stavcov, prípadne aj masáž nôh. Ak chcete skôr relaxovať, obľúbite si blahodarné hydromasážne či vzduchové trysky rôzneho druhu, perličkový kúpeľ, LED osvetlenie, dokonca s hudobným podfarbením za pomoci stereo ozvučenia BT či MP3 prehrávača alebo televízora. Túžite si wellness vychutnávať romanticky spolu so svojou milovanou polovičkou? Žiadny problém. Ak si zvolíte správny typ vírivky, môže v nej pohodlne relaxovať až päť ľudí naraz.

Užívajte si pohodu vo vlastnom wellesse ako kráľ

Pokiaľ si radi vychutnávate pohodu vo vode s lahodným nápojom v ruke, väčšia vírivka vám ponúkne aj dostatok odkladacieho priestoru či špeciálne navrhnutý box na umiestnenie fliaš. Chcete získať „porche“ medzi vírivkami? Tak potom siahnite po kráľovskej vírivke, ktorá vás upúta už na prvý pohľad. Nemusíte sa všetci tlačiť na jednom mieste v malej vírivej vani, ale užívať si môžete relax rovno na viacerých sedadlách či ležadlách, sledovať pritom výsuvnú LCD obrazovku či na DVD prehrávači obľúbený film alebo záznam športového podujatia. A wellnes párty, na ktorej zažijete spolu s tými najbližšími nefalšovaný pocit z dobrej hydromasáže, sa môže začať. S kvalitnými vírivkami budete mať radosť nielen vy, vaši kamaráti, i pre celá rodina, na dlhé roky dopredu. Jednoducho si spolu užívajte a relaxujte!