Je nádherné babie leto a tak sme si nenechali újsť príležitosť na krásnu prechádzku jesennou prírodou. K poľovníkovmu vodopádu. Tentoraz to bola prechádzka nenáročná, pri ktorej sme si vzali so sebou aj kočík. Zase sme zablúdili do našich hôr na Liptove – tentoraz to bola prechádzka po Bobroveckej doline.

Trasa: V Liptovskom Mikuláši sa dáte na Liptovský Trnovec – pokračujete až do Jalovca na koniec dediny. Nasmerujete sa na parkovisko pri hoteli Mních. Odtiaľ pôjdete peši asi 30 minút príjemnou chôdzou po asfaltovom chodníku cez chatovú sadu Bobrovecká Vápenica. Dostanete sa na rázcestie pod penziónom Ďumbier. Tam sa dáte doľava a budete pokračovať chodníkom až k poľovníckej chate s veľkým nápisom “Lovu zdar”. Pár metrov za ňou sa nachádza Poľovníkov vodopád.

Zážitky: Cesta nám ubiehala rýchlo a bola krásna hlavne teraz v jeseni, keď nám opadané lístie šušťalo pomedzi nohy. Celú cestu sme v pohode tlačili pred sebou kočík, až pri odbočke na poľovnícku chatu sme drobca z kočíka vybrali, lebo sme išli do kopčeka cez lúku. Ale bolo to len nejakých 20 metrov a boli sme pri vodopáde.

Vopopád je vysoký 12 metrov a padá dolu skalnou stenou do potoka Stará voda. Na vrchole vodopádu sú vytvorené v koryte potoka dva krútňavové hrnca, ktoré dobre vidieť aj zdola. Tie vznikli pôsobením vody v málo odolnej vápencovej hornine. V zime vodopád zamŕza a stáva sa z neho ľadopád.
Túto trasu radi využívajú aj cykloturisti.

Zlý dojem: Krásnu prechádzku nám prekazili dvaja nezodpovední mladí ľudia, ktorí boli na prechádzke s pitbullom, ktorého nemali na vodítku a nemal ani náhubok. Možno si poviete – no a čo? Lenže videli sme už na parkovisku, ako sa pes rozbehol k dvom mladým ľuďom, ktorí sedeli na lavičke a absolútne si ho nevšímali, a začal do nich štekať. Už vtedy som sa hrozne preľakla, čo by sa stalo, keby na nich zaútočil.

Celú cestu išli buď pred nami, alebo za nami a mala som nepríjemný pocit, že nám môže skočiť na chrbát. Mladý muž sa síce tváril, že psa ovláda a má ho pod kontrolou, ale jednoducho toto plemeno je natoľko nebezpečné, že by malo byť mimo svojho domu na vodítku a s náhubkom.

Zdroj ilustračných obrázkov: unsplash.com