Leto je oficiálne tu! Aj napriek tomu, že máj bol studený a chladný, jún nás na Slovensku prekvapil priam tropickými teplotami. Skočili sme zo zubatej jari priamo do horúceho leta. Toto počasie mnohým evokuje more, piesok, pláž, vytúžený oddych niekedy až tak, že sa dokonca aj v práci prichytíme pri tom ako v myšlienkach popíjame studený miešaný nápoj, nad nami sa kolíšu palmové listy a pozorujeme vlny, ktoré pokojne obmývajú piesok. Leto je čas dovoleniek a každý z nás chce aspoň raz do roka doslova vypadnúť zo Slovenska, zabudnúť na bežné starosti a problémy a vychutnať si ničnerobenie na pláži. 

Ak ešte stále nemáte vybratú destináciu, v ktorej budete tráviť letnú dovolenku, odporúčame Vám si zabezpečiť cestovné povolenie ESTA visa a vydať sa za široký oceán do USA. 

Cestovné povolenie ESTA vybavíte ľahko a rýchlo online: https://estavisa.sk/. Povolenie je platné až na 90 dní, čo znamená, že stihnete i viacero dovoleniek na jednu žiadosť. Musíte si ich ale zabookovať do 2 rokov, pretože toto cestovné povolenie ESTA má platnosť len dva roky. Ak by ste ich presiahli, nemusíte vypĺňať formulár ESTA VISA znovu, stačí, ak požiadate o predĺženie cestovného povolenia ESTA. Cestovanie do USA v súčasnej dobe je veľmi jednoduché a bol by hriech to nevyužiť!

Dovolenková destinácia

Spojené štáty americké nie sú len kozmopolitné mestá, kasína či nádherná príroda. Nájdete tu aj perfektné pláže s horúcim pieskom, výbornými službami a obrovskými hotelovými rezortmi. My Vám teraz predstavíme tri americké štáty kde letná dovolenka môže byť označovaná aj za dovolenkovým rajom na zemi. 

1.Florida

Začneme štátom, ktorý je k Slovensku vzdušnou čiarou najbližšie, a teda Floridou. Florida sa nachádza na juho-východe USA a je akýmsi americkým Karibikom. Nájdete tu dlhé nekonečné pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejším letoviskom Floridy je bezpochyby mesto Miami a jeho preslávená pláž Miami Beach. Je priam nekonečné dlhá, teplota vody je príjemná a voda je priezračná. Pláž je lemovaná hotelmi a nájdete tu aj bohaté nočné vyžitie, či skvelé reštaurácie. Ak by ste mali predsa len slnka dosť, môžete si pozrieť mesto Miami a schovať sa tak do tieňa vysokých budov. 

2. Kalifornia

Cestovanie do USA sa spája najmä zo slnečnou Kaliforniou. Dôvodov je hneď niekoľko a to dych-berúca príroda, dobrodružstvo, prekrásne mestá a v neposlednom rade aj nádherné pláže. Najznámejšia pláž Kalifornie sa volá Santa Monica a nachádza sa približne 30 min. jazdy autom od kalifornskej metropoly Los Angeles. Pláž je obrovská, lemovaná širokou promenádou. Keďže tu sa kúpete v Pacifiku, voda je značne chladnejšia, ale určite aj tu si dovolenku perfektne užijete, pretože kalifornské slnko je naozaj horúce. Zohrieva tento štát takmer po celý rok a málokedy sa Vám stane, že objavíte na oblohe čo i len obláčik. V blízkosti sa nachádza už spomínané LA a jeho filmový Hollywood, ktorý si určite nenechajte ujsť. Ak už budete v Kalifornii odskočte si aj do romantického San Francisca. 

3. Havaj

Havaj leží na Havajských ostrovoch a taktiež patrí medzi štáty USA aj keď od jeho brehov je značne vzdialený. Hlavným mestom je turistami obľúbené Honolulu. Práve tu nájdete exotickú dovolenku a panenskú prírodu v jednom. Nebude sa Vám z tohto raja chcieť odísť. Oceán sa tu predstaví v plnej svojej kráse a nebudete vedieť spustiť pohľad z divokých vĺn, ktoré sa snažia pokoriť surféri. Nebojte sa, aj vy si tu prídete na svoje, nájdete aj tu pokojnejšie pláže a zátoky, môžete si urobiť výlet do nespútanej prírody či si len tak na pláži popíjať drink z kokosového orecha. 

Nezabudnite na potrebné dokumenty

Dovolenka v USA bude naozaj nezabudnuteľná. Výhodou cestovania do USA je hlavne to, že už nie je potrebné v prípade dovolenky žiadať o víza ako to bolo v minulosti. Stačí Vám len cestovne povolenie ESTA USA, biometrický pas, letenky, ubytovanie a Váš sen sa môže stať skutočnosťou. Nemusíte sa báť vybavovania povolenia, je to rýchle, jednoduché a hlavne prebieha to elektronicky. Online vyplníte formulár, odošlete a počkáte na odpoveď. Tú len vytlačíte a môžete cestovať. Tak isto ako aj letenky či cestovné poistenie. Prajeme Vám krásnu dovolenku!