Kupovať nábytok do predsiene je veľká vec. Je to totiž prvá miestnosť domu, ktorú návštevníci uvidia, a teda o vás veľa napovie. Prezradí, či ste ľudia, ktorí majú radi všetko na svojom mieste, aj to, aký máte štýl a čo sa vám páči. Moderná predsieň by mala byť nie len krásna na pohľad, ale mala by poskytnúť svojim obyvateľom i návšteve veľa úložného miesta a priestoru na uloženie kabátov, topánok či iných doplnkov.

Nezabudnite na vešiaky do predsiene

Vešiakov nie je nikdy dosť. Poznáte to. Príde viac ľudí a už sa nosia kabáty napríklad do spálne na posteľ. Keď zariaďujete predsieň, nezabudnite na ne. Sú veľmi štýloví a praktickí pomocníci. Či už sa rozhodnete pre stojanový vešiak, alebo zvlášť navŕtané vešiaky do steny, ktoré sú veľmi imidžovým kúskom. Takisto bývajú aj ako súčasť predsieňovej steny, čo vám uľahčí čas aj rozhodovanie sa pri výbere. Niektoré sú spojené už so zrkadlom, aby ste sa pred odchodom z domu stihli ešte presvedčiť o vašom perfektnom vzhľade, iné tvoria perfektný celok s policou, na ktorú si viete vyložiť doplnky, ktoré skratka musí mať každá predsieň. Je to niečo, čo by vás malo úplne vystihnúť. Napríklad vystavené rodinné fotografie, váza s kvetmia iné.

Neodmysliteľnou súčasťou by mal byť aj botník

Možno sa pýtate: „Prečo práve botník?“, ale práve on vám ušetrí v prvej miestnosti vášho domu najviac miesta. Tým, že splní svoju funkciu a schová všetky vaše topánky, vytvorí v predsieni dostatok potrebného miesta, ukryje, čo treba, a postará sa o to, aby na vaše topánky zbytočne nesadal prach. Zvoliť si môžete zabudovaný botník už v sektore alebo si nájdite štýlový kúsok, na ktorý sa budete radi pozerať a pýšiť sa ním vždy, keď k vám príde niekto nový na návštevu. Moderná predsieň je práve o tom – byť trochu iný, no zároveň ostať praktický a funkčný.

Lavica do predsiene prinesie štýl, ale aj ďalší úložný priestor

Ďalší spôsob, ako očariť svojich hostí, je napríklad lavica do predsiene. Už na prvý pohľad napovie, či ste vyznavačmi klasického štýlu alebo skôr toho moderného. Alebo máte radi skôr extravaganciu? A čo tak retro kúsky, vintage? Pohodlne sa usaďte, kým čakáte na svoje ratolesti s obliekaním. Doplnením ozdobných vankúšikov lavicu „oblečiete“ do svojského štýlu. Nielenže v miestnosti úžasne ukáže, ale takisto vám ponúka možnosti odkladacieho priestoru pre vaše čiapky, šály, rukavice či prezúvky.