Múzeum liptovskej dediny Pribylina

pribylina.jpgMúzeum v Pribyline je najmladšie prírodné múzeum na Slovensku. Nachádzajú sa tam hlavne domy zo zatopenej oblasti Liptovskej Mary. Momentálne sa tam nachádza novopostavená budova, ktorá vznikla kvôli natáčaniu filmu o Báthoryčke. V tejto budove sa okrem iného nachádza tiež prenosné pódium s rôznymi náučnými tabuľami o Liptove. V areáli sa nachádza kaštieľ s rôznymi vypchávkami zvierat (naše deti najviac zaujal vypchatý Zubor)

Ako sa tam dostanete: Z diaľnice pri Liptovskom Hrádku, dáte sa na Podbanské. Prídete do obce Pribylina. Samotné múzeum leží v Račkovej doline v zajatí stromov.
Vlastné skúsenosti: Do múzea sa opatí ísť hlavne počas rôznych podujatí – včelárska nedeľa, nedeľa sv. Huberta, jarmoky, rôzne predstavenia.

Otváracie hodiny:
1. 5. – 30. 6. pondelok – nedeľa od 9.00 do 16.30,
1.7 – 15.9 pondelok – nedeľa od 9.00 do 18.30,
16.9 – 31.10 pondelok – nedeľa od 9.00 do 16.00,
mimosezóna – pondelok – piatok 9.00 – 15.30
Vstupné:
vstupné dospelí: 80,- Sk; s kultúrnym programom 100,- Sk
vstupné dieťa/študent: 40,- Sk; s kultúrnym programom 50,-Sk

Foto: liptovskemuzeum.sk

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.