Miznúca romantika je jedným z najbežnejších problémov párov, ktoré sú spolu už nejaký ten rok. Postupné ochladenie vzťahov, stále menšia intenzita intímneho kontaktu a nedostatok vášne spôsobujú, že vzájomné puto medzi partnermi slabne. Dĺžka vzťahu však nie je dôvodom na takéto odlúčenie. Práve naopak, máte možnosť skúšať neustále nové a nové veci, ktoré sú korením života.

Pár trikov na to, ako si osviežiť vzájomné spolužitie a nájsť v ňom pravý zmysel života, vám dáme v našom článku aj my. 

Prispôsobte sa požiadavkám

Sexuálne túžby sú premenlivé a vo vyššom veku nemôžete očakávať, že zvládnete to, čo ste milovali pár desaťročí dozadu. 

Doba sa mení a s ňou aj rôzne techniky a pomôcky, preto vám zrejme bude nejaký ten čas trvať, než sa s novým telesným javom alebo pocitom stotožníte. Ak si na to vyčleníte dostatok času a budete chcieť vzájomnú zmenu, určite sa vám to podarí. Inšpiráciu hľadajte vo videách, blogoch a inej dostupnej literatúre. Použiť Venušine guličky v praxi už bude o vašej fantázii a pomerne jednoduché.

Zamyslite sa nad tým, ktoré činy tlmia sexuálnu túžbu

Aj keď tomu nepripisujete význam, zničiť túžbu človeka je veľmi jednoduché. Zmeniť to môžete tak, že sa vyhnete veciam, ktoré vášeň ničia a robiť presný opak. Používať viac milých slov, pochvalu, z času na čas si obliecť pekné dámske tričko a použiť jemný make-up. 

Najhorším spôsobom, ako „zabiť“ záujem, je povedať človeku, že je zlým milencom. Pocit viny nezvýši stupeň túžby a samotná myšlienka byť blízkym žene, ktorá si neuvedomila vynaložené úsilie, spôsobí odmietnutie. Uvedomte si, že za situáciu, v ktorej sa nachádzate ste zodpovední obaja. Pomôcť vám dostať sa z tohto kruhu môže iba vzájomná otvorenosť a túžba jeden druhému sa viac priblížiť. 

Oddeľte sex od každodenného života

Z rutiny každodenného života sa len tak ľahko nedostanete: upratovanie bytu, varenie, umývanie riadu, aktivity s deťmi sa stali neoddeliteľnou súčasťou spoločného života. Ste unavené, chcete si oddýchnuť v pyžame a župane a nemyslieť na to, ako vyzeráte. Táto túžba je prirodzená. Tento obraz však nemusí priniesť do vášho sexuálneho života potrebné vzpruženie. 

Vytvoriť si priestor na intímne chvíle a venovať sa len sebe, je z času na čas dobré, tak sa o to pričiňte. Uvidíte, že spolu s dostupnými pomôckami, kam môžu patriť aj nové Swarovski náušnice, sa vám to podarí.