Kúpiť originálny darček svojmu manželovi je niekedy náročnejšie ako sa môže zdať. Či ste svoji “iba” niekoľko mesiacov alebo už celé roky, byť originálna a každý rok prekvapiť je vždy náročné. Preto sme vám priniesli niekoľko tipov na originálne darčeky. 

Dobrý alkohol určite poteší

V prípade že váš manžel patrí medzi mužov, ktorí si dokážu alkohol naozaj vychutnať, môžete pouvažovať nad nejakou luxusnejšou fľašou. Ak by ste ho chceli obdarovať originálnym darčekom , prekvapte ho napríklad kurzom varenia piva v pivovare. Takýto typ kurzu je veľmi obľúbeným darčekom pre milovníkov piva . Okrem odborného školenia na výrobu si milovník piva prejde zákulisím pivovaru, ochutná niekoľko rôznych druhov pív a odnesie si domov niekoľko fliaš uvareného piva. No nie je to originálny darček pre muža

Skúste vybrať zážitok 

Vecné dary medzi dospelými ľuďmi postupne strácajú na popularite. V inom prípade už netvoria gro darčekov ale slúžia skôr ako doplnok. Vzhľadom na to, že nestarnúca pravda “muži sú len veľké deti” platí aj dnes, zážitkovým darčekom môžete svojho manžela naozaj prekvapiť. Výber je naozaj pestrý. 

Jazda v športovom aute

Starší chlapci chcú vždy drahšie hračky. Aj takto by sa dala definovať mužská posadnutosť rýchlymi a drahými autami. Oproti minulosti, kedy sa na takéto autá dalo iba pozerať v televízii alebo časopisoch,  mu dnes môžete takýto sen bez problémov splniť. Stačí v ponuke nájsť jeho obľúbené auto a rezervovať si zážitkovú jazdu na okruhu, alebo dokonca v premávke. Pre tých, ktorí si radi zlepšujú svoje šoférske zručnosti je k dispozícii aj škola šmyku. 

Adrenalínový zážitok

Čoraz obľúbenejšími sú aj adrenalínové zážitky. Ak už máte pustiť osobu ktorú milujete “riskovať svoj život”, určite chcete, aby na neho niekto dával pozor. Takýto bezpečný adrenalín pod dohľadom je skvelým spôsobom ako dopriať manželovi nezabudnuteľný zážitok. Pre svojho adrenalínového nadšenca môžete vybrať napríklad skok padákom, psie záprahy, jazdu obrneným transportérom, alebo dokonca let stíhačkou. 

Pilotom na skúšku

Veľa mužov v detstve snívalo o tom že raz budú letci alebo kozmonauti. Takýto detský sen mu môžete splniť hneď niekoľkými spôsobmi. Medzi najobľúbenejšie darčeky patrí napríklad poukaz “pilotom na skúšku”. Vďaka tomu si môže váš partner vyskúšať pilotovať vrtuľník, alebo lietadlo. Pre tých, ktorí by to chceli skúsiť no boja sa odlepiť od zeme, je tu zas možnosť skúsiť si letecký simulátor. 

Niečo pre neho a jeho kamarátov 

Ak si chcete naozaj šplhnúť, nechajte ho “vyhodiť si z kopýtka” spolu s kamarátmi. Ak má váš partner obľúbený podnik alebo destináciu o ktorej stále hovorí s kamarátmi, využite to. Dohodnite sa s jeho priateľmi a zabookujte letenky, prípadne vytvorte rezerváciu spolu s účtom v danom podniku. Takéto darčeky sú obzvlášť cenené od mužov, ktorí so svojimi priateľmi z nejakého dôvodu nemôžu tráviť toľko času ako by chceli. 

Spoločný výlet alebo dovolenka 

Veľmi príjemný darček môže byť aj spoločná dovolenka či predĺžený víkend. Môžete tak spolu tráviť čas a zároveň sa obaja odmeníte zaslúženým oddychom. Vybrať si môžete z naozaj širokej palety leteniek za výhodné ceny alebo podporiť domáci turizmus. Na Slovensku máte k dispozícii rôzne kúpele, výnimočné hotely a zámky alebo aj  originálne oddychové zážitky. Napríklad taký pivný kúpeľ určite ocení. Tiež si môžete urobiť výlet za výnimočnou gastronómiu niektorého z regiónov. 

Jednoduchosť sama

Hoci sa to nezdá, originálnych darčekov je tu naozaj veľká kopa a stačí len menšia inšpirácia, prípadne si všímať náznaky, alebo dať hlavy dokopy s manželovými kamarátmi. Správny partner sa určite poteší aj takým drobnostiam, ako sú napríklad ponožky so sobom alebo iné príjemné vianočné úlety. Nech sa už rozhodneme pre akýkoľvek darček, nikdy by sme nemali zabúdať na to, že Vianoce nie sú iba o darčekoch, ale hlavne o rodine a príjemne strávenom čase v kruhu tých najbližších.

(alinka/PR)