Vedeli ste, že viac ako 50 % mužov trpí erektilnou dysfunkciou, stavom, pri ktorom nedokážu udržať erekciu, dosiahnuť úplnú erekciu alebo vôbec žiadnu? Aj to je podľa odborníkov iba odhad na základe údajov osôb, ktoré mali odvahu sa s problémom pred lekárom verejne popasovať.

Z toho vyplýva, že zdanlivo jednoduché dosiahnutie erekcie môže byť pre obrovský počet mužov na celom svete problém, ktorý komplikuje v prvom rade ich osobný život.

Existuje ale veľmi jednoduché riešenie, ktorým je poznanie príčin spôsobujúcich tento stav. A ak sa s nimi zoznámite, môžete tak nielen svojmu partnerovi, ale aj sebe pomôcť zmeniť intímny život a vzťah k lepšiemu.

Hypertenzia

Prvou nezvyčajnou príčinou, ktorú mnohí muži podceňujú, no môže spôsobiť ich zlyhanie v posteli, nie je moderný nábytok do spálne, ale vysoký krvný tlak. Ide viac menej o dlhodobo vysoké hodnoty krvného tlaku, ktoré môžu spôsobiť neschopnosť dosiahnuť erekciu.

Dôvodom je, že hypertenzia poškodzuje krvné cievy, čo sťažuje normálne fungovanie tepien, ktoré zásobujú pohlavný orgán. Výsledkom je, že intímna časť tela muža nemá dostatok krvi na to, aby bola vzpriamená. U mužov s hypertenziou je tiež dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že môžu mať nízky testosterón  v porovnaní s mužmi bez tohto ochorenia. Kontrola tlaku a dosiahnutie jeho normálnych hladín preto môže byť spôsobom, ako sa zbaviť chronickej poruchy erekcie.

Cukrovka

Ďalším problémom môže byť cukrovka 2. typu. Dôvodom je, že telo premieňa jedlo na energiu pomocou inzulínu. Keď má ale človek cukrovku 2. typu, jeho organizmus nedokáže použiť tento hormón správnym spôsobom. Postupom času to spôsobuje vysokú hladinu cukru v krvi, ktorá tiež poškodzuje cievny a nervový systém. Aj muži s týmto ochorením preto môžu mať až trikrát vyššiu pravdepodobnosť erektilnej dysfunkcie. Mať preto pod kontrolou toto ochorenie môže pomôcť oslabenie erekcie odstrániť.

Depresia a iné psychické problémy

Ak človek trpí depresiou alebo iným problémom s duševným zdravím, ako je úzkosť, riziko ED sa zvyšuje. Dôvodom je, že práve v hlave sa začínajú naše sexuálne túžby a pre plnohodnotné vytvorenie intímneho zblíženia musia navzájom jednotlivé senzory spolupracovať. Aby ste si preto pohlavný styk užili naplno a bez obmedzení, je dobre ísť na to s čistou hlavou.

Poruchy spánku

Na zlepšenie erekcie sa pomerne často využíva aj špeciálna rázová vlna. Ide o bezbolestné riešenie, ktorým je možné odstrániť viacero nepríjemných stavov.

V prípade porúch s erekciou by možno ale nebolo na škodu popremýšľať nad tým, ako dobre ste sa poslednú dobu vyspali. Poruchy spánku alebo spánkové apnoe ovplyvňujú hladinu kyslíka v tele a môžu spôsobiť pokles hladiny testosterónu. Keďže kyslík aj testosterón sú kľúčovými faktormi pri dosahovaní a udržiavaní zdravej erekcie, poruchy spánku vysoko korelujú  s možnou poruchou.

Napriek tomu, že sa táto súvislosť stále podrobne skúma, liečba porúch spánku má pozitívny vplyv nielen na príznaky ED, ale celkové zdravie a pohodu tela. Ak preto váš partner trpí častejšími poruchami s erekciou, zvážte spoločne, či niektorý z vyššie spomenutých problémov nebude príčinou?!

(A/PR), zdroj obrázka:tommaso79/Shutterstock.com