Krásne biele zuby a príjemný úsmev sú pýchou každého človeka. Touto prirodzenou krásou je však obdarená len vyvolená hŕstka ľudí. To však nie je dôvod na žiadne zúfalstvo. Zubári majú dnes k dispozícii celý rad nástrojov a prípravkov, ktoré vám dokážu s vytvorením podobného úsmevu pomôcť. Ak však nemáte na niečo podobné čas a ani peniaze, ostáva vám spoľahnúť sa na overené prostriedky domáceho bielenia zubov, s ktorými vás teraz oboznámime. 

Prečo to niekedy ide horšie?

Pretože bielenie mení farbu skloviny a nie dentínu. Ak sú vaše zuby z detstva nie úplne biele, ako by ste chceli, budete sa musieť vyrovnať s tým, že ani výsledok po bielení nemusí byť ihneď tak dokonalý. Postupom času sa ale k požadovanému odtieňu zubnej skloviny môžete dostať. Musíte si ale vybrať vhodný spôsob domáceho alebo profesionálneho bielenia s účinnými bieliacimi pásikmi a eliminovať zo svojej stravy potraviny (kávu, čaj, víno alebo čokoládu a fajčenie), ktoré zuby farbia.

Krásne zuby v kombinácií s dokonalým make-upom, budú dokonalou vizitkou. „Krása je predsa znakom inteligencie.“

Domáce bielenie

Na domáce bielenie sa používajú buď bieliace zubné pasty alebo špeciálne výrobky obsahujúce kyselinu.

Bieliacu zubnú pastu si môžete kúpiť v každom obchode. Najčastejšie obsahuje abrazívne materiály, ktoré mechanicky odstraňujú zubný povlak. Môžu byť v nej tiež prítomné doplnky enzýmov, ktoré rozjasňujú naše zuby. Existujú tiež špeciálne látky, ktoré bránia tvorbe zubného kameňa. Všetko je to o zložení pasty alebo prípravkov, ktoré na domáce bielenie zubov použijete. 

Sóda a peroxid vodka

Veľmi účinným prostriedkom domáceho bielenia, za ktoré veľa neminiete je aj prípravok, ktorý vznikne ak zmiešate jedlú sódu a peroxid vodíka. Vyberajte si vhodné percentuálne zloženie a vyhýbajte sa kontaktu s ďasnami a sliznicou. Nechajte pôsobiť alebo čistite zuby touto zmesou aspoň tri minúty a potom ústa dôkladne vypláchnite. Nie je to nič zložité. Peroxid vodíka si kúpite v lekárni. 

Vyrobte si vlastnú zubnú pastu

Môžete si vyrobiť svoju vlastnú bieliacu pastu na báze kurkumy a kokosového oleja. Musia byť zmiešané v rovnakých častiach, pridajte (pre chuť) niekoľko kvapiek oleja mäty piepornej. Túto pastu je možné používať neustále, je bezpečná (samozrejme, ak nie ste na niektorú zo spomínaných zložiek alergické).

Perfektne čistia zuby aj šupky z banánov. Vnútorná strana povrchu sa vtiera na povrch zubov a potom sa ústa jednoducho vypláchnu vodou. Toto je jeden z mála spôsobov, ako si udržať biele zuby a dopriať si pritom aj niečo sladké.

Dajte si záležať aj na tom čo konzumujete a skúste venovať zubom a ich hygiene viac a pravidelnej pozornosti, pretože inak vám efekt z bielenia dlho radosť robiť nebude, nehovoriac o možnom vzniku zubných kazov.