Foto: Pexels/Ron Lach

Suchá pokožka na rukách dokáže znepríjemniť deň. Ak už dlhší čas bojujete s týmto problémom, skúste sa naň pozrieť komplexne a odpovedzte si na tieto otázky: Čistíte kúpeľňu bez rukavíc? Zabúdate si krémovať ruky a natierať si ich opaľovacím krémom? Ak ste odpovedali áno, nie je div, že vaša pokožka trpí. Máme však pre vás riešenie.

Noste ochranné rukavice


Ak si chcete udržať jemné a zvlhčené ruky, chráňte ich pri manipulácii s nečistotami alebo čistiacimi prostriedkami. Najjednoduchší spôsob je nasadiť si rukavice.

Foto: Pixabay/Michael-T

Používajte jemné hydratačné mydlo


Niektoré mydlá sú príliš drsné a môžu zanechať pokožku napnutú a suchú. Odporúčame vám použiť mydlo na ruky, ktoré má zvlhčujúce zložky, ako je napríklad kokosový olej.

Doprajte si peeling

Peeling rúk pomôže odstrániť nečistoty, mikróby a odumretú pokožku a zároveň zlepší krvný obeh.

Foto: Pexels/Karolina Grabowska

Často hydratujte

Pravidelná hydratácia je kľúčom k udržaniu jemných rúk. Zaobstarajte si krém na ruky, ktorý budete mať pri sebe v každom okamihu. Vaše ruky to istotne ocenia.

Používajte opaľovací krém


Silné slnečné žiarenie mnohokrát spôsobuje predčasné starnutie a pokožku na rukách môže zanechať škvrnitú a vráskavú. Vyberte si opaľovací krém s ochranným faktorom 30 alebo vyšším pre maximálnu ochranu pred škodlivými slnečnými lúčmi a uistite sa, že nanášate dostatočné množstvo krému.

Jedzte vyváženú stravu

Bonusová rada na záver: konzumujte vyváženú stravu s množstvom vitamínov, antioxidantov a mastných kyselín. Vďaka tomu podporíte zdravý vzhľad pokožky a posilníte aj kvalitu nechtov. Ak máte zdravotné obmedzenia spojené so stravou a nemôžete jesť všetko, čo by ste chceli, k zdravej pokožke vám pomôže aj multivitamín.

Zdroj: 9 Simple Things You Can Do For Softer, More Youthful Hands (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Titulné foto: Pexels/Monstera