Denno-denné umývanie vlasov podporuje ich lámavosť, vysušuje ich a urýchľuje zmývanie farby. Osvojte si naše rady a doprajte vlasom kvalitnú starostlivosť, za ktorou nemusí stáť ich umývanie sedem dní v týždni.

Foto: Pexels/Karolina Grabowska

Použite suchý šampón


Suchý šampón by ste istotne nemali používať ako náhradu za klasický šampón. Pomôže vám však vo chvíľach, keď nestíhate alebo ste si umyli vlasy len včera a na ďalší deň ráno zistíte, že štipka čerstvosti by im neuškodila. Jeho výhodou je aj to, že dámam so suchými vlasmi dodá lesk a tým, ktoré majú jemnejšie vlasy zasa objem.

Umyte si ofinu


Stavte na jednoduchosť – zamerajte sa na ofinu. Jej umytie aj so sušením vám zaberie skutočne len pár minút. Rýchly ranný rituál vám zaručí skvelý pocit z krásneho účesu na celý deň.

Vyskúšajte hodváb

Ku krásnej hrive vám pomôže aj zmeniť materiál obliečok. Vedeli ste, že niektoré látky, z ktorých sa vyrábajú obliečky, sú také suché, že môžu počas spánku skutočne odvádzať vlhkosť z vlasov? Trenie vlasov po takýchto obliečkach tiež môže prispieť k ich lámavosti. Ak si však zaobstaráte hodvábne obliečky na vankúše, podporíte krásu a zdravie vašich vlasov. Odporúčame vám siahnuť aj po hodvábnych gumičkách na vlasy, ktoré nezauzlujú vlasy a minimalizujú ich lámavosť.

Pohrajte sa s účesmi


Buďte kreatívne a spravte si účes – vrkoč, drdol alebo jemné vlnky? Zapletané účesy omnoho lepšie držia, ak ich spravíte deň po umytí vlasov. Nebudú sa vám tak šmýkať a na to, aby účes vydržal celý deň, nebudete potrebovať ani lak na vlasy. Ak neviete, čo by vám pristalo, spravte si s dámsky večer a skúste si viaceré variácie. Internet je plný nápadov!

Foto: Pexels/JESSICA TICOZZELLI

Detoxikujte pokožku hlavy

Kvalitu vlasov podporíte aj detoxikáciou, na ktorú môžete použiť napríklad jablčný ocot. Jeho zložky pomáhajú odlupovať odumreté kožné bunky a zmývať nánosy z tvrdej vody a vlasových produktov.

Zdroj: 9 Easy Ways To Have Better “Second Day Hair (onegoodthingbyjillee.com), Titulné foto: Pexels/Element5 Digital