Je úžasné, keď človek úprimne miluje svoju prácu a venuje jej veľmi veľa času, či už sedí v kancelárii pri počítači, prednáša alebo stojí pri pulte v obchode. Nakoniec je to kľúč k úspechu v našom živote. Kariéra ale nie je všetko a obetovať na jej úkor svoje zdravie, nie je tá najlepšia voľba. 

Jednou z najväčších a najčistejších radostí je oddych po práci.“ 

(Immanuel Kant)

Ak nebudete odpočívať, vaša produktivita klesne a dokonca aj tá najobľúbenejšia práca vám prestane robiť radosť. Začne spôsobovať zdravotné problémy a psychické ťažkosti, ktoré ovplyvnia kvalitu celého vášho života a ľudí v ňom. Vo vlastnom záujme sa to musíte pokúsiť zmeniť. Oddych  vám predsa dodá novú energiu.

Zmeňte atmosféru

Mnohí z nás cestujú na dovolenku k moru, uprednostňujú obľúbené strediská, módne hotely alebo dobre udržiavané penzióny. Takto si postupne, každý jeden rok opakujú svoj životný štýl, ktorý je, samozrejme, plný výhod civilizácie. Televízia, internet, kiná pod holým nebom a mobily vám však  nedajú to, čo človek pre pravý odpočinok potrebuje. 

Ak si chcete skutočne oddýchnuť, potom zmeňte atmosféru. Niekto má doma vlastný wellness a modernú dlažbu okolo bazéna, iným nerobí problém si vybehnúť do najbližšieho parku alebo prírody. 

Dokonca aj malý piknik s priateľmi usporiadaný pod ešte stále hrejivými lúčmi slnka, bez sociálnych sietí, dá vášmu mozgu a telu pozitívny náboj. Zmena aktivity a atmosféry je najlepším odpočinkom pre prepracovaný organizmus. 

Milujete svoje pohodlie a nechcete opustiť komfort?

Ak patríte do kategórie tých, ktorí nedokážu relaxovať priamo v prírode a neholdujete vysokohorskej turistike, nezúfajte. Aj keď ste v dobrom penzióne alebo hoteli, stále si môžete dopriať potrebné množstvo vzduchu. Ten je pre naše telo veľmi dôležitý. Lepšie povedané príroda, ktorá vám dá energiu a nadšenie. 

Sadnúť si pod príjemný tieň veľkej pergoly na terase predsa nie je žiadny problém. Rovnako ako vychutnať všetky pôžitky, ktorým holdujete. Chutná a kvalitná káva vám dodá silu a v primeranom množstve prospeje aj po zdravotnej stránke. 

Ak máte sedavé zamestnanie a nedostatok motorickej aktivity, choďte sa previezť na bicykli. Aj počas babieho leta je ideálny čas na oddych pod stanom, s večerným ohňom, gitarou alebo inou aktivitou. Je to jednoduchý, lacný a často dobrý spôsob na to, ako si poriadne odpočinúť, zabudnúť na problémy v okolí a načerpať nové sily. Skúste niečo podobné aj vy a naplánujte si svoj príjemný relax, kým máte vonku na to ešte ideálne podmienky.