IMAG4074Leto je ideálny čas na to, aby sme sa s našimi deťmi vydali na potulky po našich krásnych miestach na Slovensku. Už dlhé roky takto chodievame s deťmi cez víkendy na menšie či väčšie výlety a spoznávame kúty našej krajiny. Nikdy sme nemali žiadne výhovorky kvôli veku našich detí, vždy sme to dokázali zvládnuť tak, aby sme sa nemuseli obmedzovať, program sme si prispôsobovali veku našich detí.

Tento rok som sa rozhodla znovu ísť na nejaké túry s deťmi, aby sme im spestrili leto. Nakoľko máme malú 2-ročnú dcéru a nechceli sme ju nechávať na starosti starým rodičom, rozhodli sme sa, že si zadovážime pre ňu nosič. Nie ale ten klasický turistický, ale taký, v ktorom by som ju mohla v prípade potreby aj nadojčiť alebo uspať. Rozhodla som sa pre baby vak MEI TAI. Už keď prišiel domov, tak ma prekvapil svojou jednoduchou možnosťou upnutia, stačili tri kliky, jeden cez pás, dva popruhy prekliknuté cez plecia a baby vak bol pripravený na používanie. Dcérka sa s ním rýchlo zoznámila a zapáčilo sa jej v ňom. Keď mala cez deň krízu a chcela sa trošku potuľkať, doniesla mi baby vak, aby som ju do neho dala a tak som mala aj ja ruky voľné na pracovanie a ona bola blízko pri mne.

IMAG4090V deň túry sme ho teda tiež pribalili do turistickej výbavy a vydali sme sa na cestu. Po vystúpení z auta som si dcérku pekne upla do baby vaku a pomaličky sme sa vydali na túru. Dcéra si spokojne užívala nosenie, ja som bola spokojná tiež, pretože sme sa nemuseli obmedzovať v tempe a necítila som žiadne tlaky v pleciach ani na chrbtici od jej váhy. Počas cesty sa dcérka aj nadojčila, pár metrov precupitala popri nás a znovu sa dala niesť. Keď bola príliš unavená, jednoducho som ju vzala do baby vaku a pospala si viac ako hodinku v ňom.
Po príchode do cieľa našej cesty som zistila, že som vôbec nie výnimočne unavená, bolo to všetko vrámci normy, žiadne bolesti chrbta, pliec, ani spotená som nebola od dcérkinho tela, ani ona nebola spotená na chrbátiku v mieste, kde sa baby vak dotýkal jej tela, čo znamenalo, že materiál (prací kord) bol veľmi vhodne zvolený. Pri spätnej ceste, aby som videla pod nohy, som si dokonca dcérku upla do baby vaku tak, že bola na chrbte a mohla som tak bezpečne zostupovať dolu kopcom bez rizika spadnutia.

Čo dodať na záver? Ak uvažujete aj vy o tom, že budete chodiť po výletoch s vašimi malými deťmi, ktoré sa ešte potrebujú nosiť, neváhajte, tieto baby vaky sú vhodné pre detičky do veku od 2 mesiacov do 3 rokov a uvítate ho nielen počas túr, ale aj pri výletoch po pamätihodnostiach, pri bežných činnostiach, keď chcú byť vaše deti vo vašej blízkosti a vy potrebujete aj čo-to popri tom spraviť.

Nosič si môžete zakúpiť v eshope s detským oblečením detska-vybavicka.sk.