DSCF4789Dostala som pozvanie na jednu túru. Rozhodla som sa ísť, pretože rada chodím na nové miesta. Pre tentoraz som sa ale rozhodla, že si nepripravím klasickú turistickú stravu nás Slovákov, obložený chleba so salámou a s doboškou, ale spravím si so sebou zdravé pochúťky. Zistím, či aj z takéhoto jedla môžem mať dosť energie, aby som túru zvládla.

Deň vopred som si teda pripravila svoj turistický batôžtek:

– upiekla som si Čokoládové sušienky
– usušila som si v rúre chlebík so sušenými paradajkami
– a v deň túry som si ráno pripravila guacamole nátierku, ktorú si budem natierať na chlebíky
– k tomu ešte 1 čerstvú paradajku
– a spravila som si do litrovej fľaše obľúbené zelené smoothie (banán, špenát, jablko, voda).
– no a ešte som si pribalila 2-litrovú fľašu s čistou vodou.

Túru sme teda odštartovali v dobrej nálade, s plnou poľnou výbavou :-) Prvú prestávku sme si spravili asi po hodinke, okrem malých prestávok na napitie sa. Zjedli sme časť našich pripravených jedál, ja som sa napila môjho smoothie a zjedla pár keksíkov. Ponúkla som aj ostatných v skupinke a boli prekvapení, aké chutné môže byť niečo “zelené vo fľaši” :-)

Túra nám ubiehala príjemným tempom, občas to bolo náročnejšie, energiu som si dopĺňala vodou, až sme došli k vrcholu nášho cieľa, kde sme si rozložili náš obed. Ja som sa konečne pustila do mojich chlebíkov s guacamole nátierkou a paradajkou, ktoré mi výborne padlo v horúcom počasí. Ochutnali aj moji spoluturisti a pochválili, že je to chuťovo veľmi zaujímavé.

Zvyšok našej túry prebiehal v pohodičke, zastavili sme sa ešte na chate, kde sme dojedli svoje zásoby jedla, ja som skonštatovala, že mi absolútne nič nechýbalo a nepociťovala som vôbec hlad a smäd, energie som mala tiež dosť, takže s kľudným svedomím si aj na budúcu túru pripravím dačo podobné, čo ma zasýti, nebudem mať pocit ťažoby a zjem to bez výčitiek, že spálené kalórie znovu zjem nevhodnou stravou :-) A čo vy?