V takomto počasí sa prebúdza aj naša chuť obmeniť niektoré kúsky v našom šatníku tak, aby boli praktické, ale aj trendy na tohtoročnú sezónu, akými sú napríklad dámske kabelky. Preto sme sa dopodrobna pozreli na tie, ktoré sú na popredných priečkach vo svete a aj na Slovensku.

Sofistikované dvojdimenzionálne kabelky

Zaručeným hitom tejto jari a leta sú úzke dvojdimenzionálne kabelky, ktoré sú na jednej strane menej praktické ako iné väčšie kabelky, avšak sú must-have kúskom jarného a letného šatníka. Pri výbere tejto kabelky musíte rozumne uvažovať, čo si do nej uložíte, ale aspoň už nebudete mať vo svojich kabelkách zbytočne veľa vecí.

Dvojdimenzionálne kabelky majú zväčša hranatý tvar a pripomínajú nám tenkú vreckovku, ktorá však pôsobí veľmi elegantne a ako šperk na vašom ramene.

Ich výhodou je aj veľké šetrenie miesta v šatníku, keď ich máme odložené a v danom momente ich nenosíme - vďaka ich úzkemu tvaru nezaberajú toľko miesta.

Kabelky veľkosti peňaženky

Určite ste si už všimli štýlové mini kabelky, ktoré nesmú chýbať žiadnej módnej ikone. Tieto kabelky sú tak malé, že do nich zmestíte iba tie najzákladnejšie veci ako bankovky, mince a karty.

Výhodou mini kabelky – peňaženky je to, že má malú rukoväť, ale aj prídavný remienok, čo umožňuje ju nosiť na pleci alebo cross-body. Takto sú kabelky povýšené z potrebného doplnku na nezameniteľný šperk, ktorý ozvláštni každý outfit. Určite by ste im mali dať šancu.

Oblé tvary sú opäť v móde

Dizajn kabelky o vás veľa napovie. Pre dámy, ktoré rady podčiarkujú svoje outfity nezvyčajnými doplnkami, sú oblé kabelky kúskom, ktorý im nesmie chýbať v šatníku.

V ponuke lamio je mnoho značkových kabeliek oblého tvaru so zaujímavým prepletaným alebo retiazkovým remienkom, ktorý zvýrazní samotnú elegantnosť kabelky a robí ju jedinečnou.

Ak sa rady hráte so štýlmi, poteší vás aj prídavný popruh, vďaka ktorému môžete kabelky nosiť aj ako cross-body. Avšak nezabúdajte, cross-body kabelku je dôležité nosiť v páse, aby ste boli v súlade so súčasnými trendmi.

Maxi kabelky pre všetky príležitosti

Aj keď máme zafixované veľké kabelky s cestovaním, prečo ich nevyužiť aj počas všedných dní? Túto jar a leto sú trendy kabelky tak veľké, že do nich zmestíte všetko potrebné a dokonca aj knihu na čítanie v parku.

Veľké tašky rôznych tvarov, štruktúr a materiálov sú trendom na rok 2021 spájajú funkčnosť veľkých tašiek s klasickými každodennými kúskami.

Svieže pastelové farby

S príchodom slnečných dní sa mení aj farebná škála vášho šatníku. Prevládajú skôr svieže veselé farby a tmavé odtiene ako vínová, hnedá či čierna čakajú na ďalšiu sezónu.

Pri výbere trendy kabeliek na jar a leto preto odporúčame voliť pastelové farby, ktoré vás outfit zaručene rozžiaria a pridajú mu šmrnc. Počas slnečných dní budú iba čerešničkou na torte a ak náhodou bude zamračené počasie, tak vám vyčarujú slnečný deň.

Skvelou voľbou sú svetlé odtiene modrej, zelenej, jemne ružovej, červenej či žiarivo žltej. Spočiatku sa môže zdať, že tieto farby sa ťažko kombinujú, avšak opak je pravdou! Nebojte sa otvoriť svoju fantáziu a skombinovať ich s vašimi obľúbenými kúskami.

Dámy, ako samé môžete vidieť, trendy na jar a leto 2021 sú rôzne. Či sa už rozhodnete pre veľmi malé kabelky alebo veľké, až takmer cestovné tašky, stále budete trendy. Značkové kabelky z dielne Coccinelle, Luisa Spagnoli alebo Tosca Blu sú v súlade s tohtoročnými trendami a ponúkajú vám na výber nespočetné množstvo letných farieb, zaujímavých tvarov a materiálov. Výber vášho budúceho najobľúbenejšieho kúsku je iba na vás, tak ktorá z týchto možností vás najviac chytí za srdce?

(A/PR)