Horúca voda môže poškodiť niektoré predmety, čo by vás istotne nepotešilo. Okrem toho sa môže stať aj to, že riady vytiahnete z umývačky aj tak špinavé.
Pozrime sa spoločne na to, čo nepatrí do umývačky riadu.

Foto: Pexels/Wendelin Jacober

Nádoby z tenkého plastu


Mnohé plastové nádoby sú vhodné do umývačky riadu, ale čím je plast tenší, tým je pravdepodobnejšie, že sa v umývačke riadu zdeformuje alebo dokonca roztopí. Preto vám odporúčame takéto nádoby umývať radšej ručne.

Drevené kuchynské náčinie


Intenzívne horúce prostredie umývačky riadu je veľmi nešetrné k drevu. Drevené kuchynské náčinie môže v umývačke vyschnúť, zdeformovať sa a dokonca aj prasknúť.

Foto: Pixabay/congerdesign

Kuchynské nože


Umývačka riadu môže dokonca poškodiť jemné ostrie kuchynských nožov. Pri vhodnej údržbe však vydržia ostré veľmi dlhý čas.

Fľaše s úzkym hrdlom


Čím je fľaša užšia, tým vzniká väčšie riziko, že ju umývačka riadu poriadne nevyčistí. Fľaše s úzkym hrdlom preto umyte ručne s dostatočným množstvom saponátu.

Strúhadlá, lisy na cesnak


Umývačky riadu neodvádzajú precíznu prácu ani pri čistení malých zákutí a štrbín, ktoré sa nachádzajú na lisoch na cesnak či na strúhadlách.

Pexels/Jan Van Bizar

Porcelán, krištáľ


Krehké predmety ako jemný porcelán a krištáľ by sa mali vždy umývať ručne, aby sa predišlo ich poškodeniu.

Odmerky


Čistiace prostriedky a teplo takmer vždy spôsobia, že atrament na odmerkách časom praskne či vybledne. Čitateľnosť údajov na odmerkách predĺžite tým, že ich umyjete ručne.

Foto: Pexels/Gustavo Fring

Gumové predmety

Čistiace prostriedky a horúca voda môžu spôsobiť, že guma, ktorá sa nachádza na kuchynskom pomocníkovi, sa v umývačke časom rozpadne.

Zdroj: 11 Things You Should Never Put In Your Dishwasher (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Titulné foto: Pexels/Andrea Piacquadio