Akné patrí k zápalovým ochoreniam, ktoré postihuje oblasti kože, tvár, hrudník alebo celý chrbát. Ak ste mali vždy čistú pleť bez náznaku akné, ale začalo sa u vás postupne prejavovať s pribúdajúcim vekom, tak sa nemusíte báť. Správna liečba a produkty vás dokážu zbaviť problematickej pleti, ktorá môže byť prekážkou pri každodennom živote. V zrelom veku je výber prípravkov a liečba podstatne dôležitejšia, keďže zasahuje aj starnutie pleti.


Aké môžu byť príčiny vzniku akné v zrelom veku?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa u nás prejaví akné až neskôr, môžu byť hormóny, ktoré súvisia s funkciou mazových žliaz. Dôvody nehľadajte len z prostredia alebo vonkajších vplyvov. Nesprávna životospráva môže spôsobiť veľké nepríjemnosti pre stav našej pokožky. Nebezpečné pre nás je aj ochorenie tráviaceho systému. Tvorbu akné majú často na svedomí aj zlozvyky, akým je fajčenie, nadmerná konzumácia cukrov či deficit spánku. Spúšťačom je aj neustály stres, ktorý je rizikový pre zápalové ochorenie a opakovaný atopický ekzém.

Ako sa v neskoršom veku môže akné prejaviť u žien?

V zrelom veku sú častým problémom, ktoré trápia ženy najmä vznikajúce vrásky, ktoré budú postupne pribúdať. Tvorba akné môže byť trochu komplikovaná, pretože by ste nemali zanedbať starostlivosť o starnúcu pleť. V ľahších prípadoch je možné akné odstrániť vďaka vhodným prípravkom, ktoré slúžia na čistenie pleti. V ťažšom prípade sa môže prejaviť vznikom zápalových vyrážok, ktoré vedú k horším ochoreniam, ako je atopický ekzém. Akné sa môže rozšíriť na čele, lícach, brade alebo nose.

Výber vhodných prípravkov

Dôležité je, aby ste sa zamerali na vhodnú liečbu a začali tiež s pravidelnou starostlivosťou, ktorá prinesie pozitívne výsledky. Ak sa aknózna pleť v zrelom veku bude príliš vysušovať, tak to môže urýchliť proces starnutia. Hoci máte mastnejší typ pleti, tak je potrebné, aby ste sa úplne vyhýbali prípravkom, ktoré môžu pleť nadmerne vysušiť a podporiť tvorbu mazu. Vyhýbajte sa mastným krémom, ktoré pravidelným používaním spôsobujú upchatie mazových žliaz alebo premnoženie baktérií.

Ak sa u vás prejavilo akné v neskoršom veku, tak nepodceňujte výber vhodných produktov a správnu starostlivosť, ako mu predísť. Čistenie pleti vykonávajte ráno a večer, jemnými prípravkami, ktoré budú šetrné pre pleť. Môžete tiež použiť čistiace mlieko. Neodporúča sa tiež aplikácia séra na olejovej báze alebo používanie mastných krémov. Snažte sa tiež dodržiavať pitný režim a dbať na pravidelný spánok, ktorý nám zaručí dostatok energie počas dňa. Pri správnej životospráve a starostlivosti o pleť sa určite čoskoro dočkáte zaslúžených výsledkov a hydratovanej pleti.

Zdroj obrázka:

Photographee.eu / Shutterstock.com

(A/PR)