Móda sa z roka na rok mení. Existujú však nadčasové prvky skrine, ktoré sa napriek meniacim sa trendom oplatí mať vo svojom šatníku. Tu by sa nepochybne mali spomenúť topánky, saká, košele a nohavice. Čo by malo byť v šatníku každého módneho a elegantného muža?

Pánske košele na všetky príležitosti

Nosenie košele v mnohých prípadoch robí vzhľad muža elegantným. V svojom šatníku by mal mať každý muž košele v bielej, modrej a tmavomodrej alebo čiernej farbe. Takáto sada poskytne širokú škálu možností šatníka prakticky v každej situácii.

Majte na pamäti, že košeľa by mala mať dlhý rukáv, aj keď sa nosí v lete. Rukávy je možné vždy preložiť nad lakte vyhnutím manžety. Ďalej sa oplatí kúpiť si na leto ľanové košele. Je to veľmi ľahký materiál, ktorý poskytne pohodlie v horúcich dňoch.

Módne pánske saká

Ďalším prvkom šatníka módneho muža je sako. Stojí za to mať aspoň dve saká. Prvým z nich by malo byť elegantné sako k obleku. Malo by mať tmavú farbu. Najlepšie je univerzálna tmavomodrá alebo pre odvážnejších grafitová farba.

Ako druhé si môžete vybrať tzv. športové sako. Bude mať voľnejší strih ako sako z obleku a bude sa perfektne hodiť ku všetkým štýlom business casual, napríklad v kombinácii s chinos. Môže byť v svetlejších odtieňoch ako bežné sako z obleku.

Elegantné pánske nohavice

Módny muž musí mať v skrini aj niekoľko párov nohavíc, ktoré mu umožnia zvoliť si set vhodný na každú príležitosť. Okrem oblekových nohavíc sa oplatí mať vo svojom šatníku aj chinos nohavice. Perfektne pasujú k elegantným štylizáciám so sakom, ako aj v každodennom živote, napríklad v spojení s polokošeľou.

Na horúce letné dni sa rovnako ako v prípade košieľ oplatí zvoliť ľanové nohavice, ktoré zabezpečia, že ani v horúcich dňoch nám nebude prekážať nosenie dlhých nohavíc.

Módna pánska obuv

Doplnením šatníku sú bezpochyby topánky. Elegantný muž by mal mať čierne oxfordské topánky. Tieto typy topánok sa dokonale hodia k obleku pri večerných štylizáciách. O niečo menej elegantné, ale univerzálnejšie sú pánske mokasíny. Jedná sa o veľmi pohodlnú obuv, ktorá vyzerá dobre so športovým sakom, ako aj s polokošeľou. Sú to takisto veľmi pohodlné topánky na šoférovanie. Ani celodenné používanie pre vás nebude nepríjemné.

Módne pánske doplnky

Takisto by ste nemali zabudnúť na doplnky v pánskom šatníku. Povinným prvkom je napríklad opasok. K obleku povinne kožený, vo farbe topánok. Pre ďalšie štylizácie môžeme zvoliť napríklad pletený opasok.

V posledných rokoch sa znovu stávajú obľúbené vreckovky, ktoré sú často mylne zamieňané s chlopňou. Je to špeciálna malá vreckovka, ktorá sa vkladá do vrecka saka na hrudi. . Mala by ladiť so vzhľadom kravaty, nemusí však byť vyrobená z rovnakého materiálu.

(A/PR)