Včelí vosk

Včelí vosk je dosť obtiažne zohnať, ale keď sa vám to podarí, skúste si z neho spraviť zopár sviečok, alebo aj ozdôb na vianočný stromček. Ako na to?

Čo budeme potrebovať: včelí vosk, fén, knôt, nôž, vykrajovátka

Postup na rovnú sviečku: Plát včelieho vosku nahrejeme fénom, aby sa s ním lepšie pracovalo. Na okraj plátu položíme knôt (cca o 1 cm dlhší než plát vosku). Plát pevne stočíme okolo knôtu

Postup na špicatú sviečku: Z plátu včelieho vosku vyrežeme trojuholník. Nahrejeme ho fénom, aby sa s ním lepšie pracovalo. Na okraj plátu položíme knôt (cca o 1 cm dlhší než plát vosku). Plát pevne stočíme okolo knôtu

Postup na ozdoby na stromček: Medzistienky nahrejeme fénom, aby sa nám s ním lepšie pracovalo a potom z nich vykrajujeme rôzne tvary – srdiečka, hviezdičky … nezabudneme na dierku, cez ktorý prevlečieme stužku a zviažeme ju. A vytvorenú nádheru môžeme zavesiť na vetvičky vo váze alebo na stromček.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.