Dózy na vianočné pečivo

plechovky.jpgChceli by ste svojich blízkych potešiť sladkosťou, keď ich pôjdete cez vianočné sviatky navštíviť? Vyrobte si namiesto klasických tácok takéto dózičky. Ak do takto pripravenej dózičky naložíte ešte do 1 servítky zabalené vianočné pečivo, máme efektný darček.

Čo budete potrebovať: plechovice napr. z dojčenského mlieka, servítky s vianočným motívom, svetlú akrylovú farbu, Hobbylak, nožnice.

Ako budete postupovať:

1. krok – plechovice umyjeme, osušíme a nanesieme na ne dve vrstvy akrylovej farby bielej, alebo béžovej. Jednotlivé vrstvy farby necháme zaschnúť.
2. krok – z trojvrstvej servítky s Vianočným motívom oddelíme vrchnú-potlačenú vrstvu a z nej si vystrihneme motív aký chceme naniesť na plechovicu.
3. krok – Na plechovicu postupne nanášame lak a lepíme servítku tak, aby sa nám príliš nekrčila. Nenanášame veľké množstvo laku naraz pretože práve vtedy by sa nám servítka mohla začať krčiť a trhať. Necháme zaschnúť.
4. krok – Na záver nanesieme ešte jednu vrstvu laku a necháme zaschnúť. Ak by sme mali i po zaschnutí na plechovičke nerovnosti, priložíme papier na pečenie a nerovnosti opatrne zažehlíme stredne teplou žehličkou.
5. krok – drobný motív z rovnakej servítky môžeme nalepiť aj na vrchnák.

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.