DIY: Urobte si trendy letné tričko!

Nemusíte podľahnúť uniformite. Toto leto môžete vniesť do svojho šatníka trochu originality. S týmto video postupom to zvládnete hravo a budete hviezdou letných festivalov, či pláží. Môžete dokonca usporiadať “babskú párty”, na ktorej budete vyrábať tričká spolu s priateľkami. Stačí, keď každá prinesie niečo osviežujúce pod zub, zadováži si jedno tričko – ideálne každá inej farby, aby ste neboli rovnaké – a o zábavu budete mať postarané. Je to tiež skvelý tip na prázdninový program pre vašu teenage dcéru ;-)

Čo budete potrebovať:

 • bavlnené tričko
 • nožnice

Postup: 

 1. Odstrihnite horný lem trička – okolo krku.
 2. Tričko poriadne ponaťahujte.
 3. Zadnú stranu preložte podľa video návodu.
 4. Nastrihajte pásiky široké približne 1,5 cm. Strihajte ich buď rovno, alebo priečne.
 5. Po nastrihaní celej dĺžky tričko opäť rozložte.
 6. Pozorne sledujte video návod. Ukáže vám 5 spôsobov, ako tričko pozväzovať.
 7. Posledný pásik na spodku prestrihnite. Obidva konce ešte raz každý prestrihnite a zaviažte. Pozor, aby sa vám v tomto bode pásiky nevyšmykli z rúk. Vyčnievajúce konce odstrihnite.
 8. Hotovo ;-)

Možnosti zviazania uzlíkov

 1. Rovné pletenie
 2. Prekrížené pletenie
 3. Dvojité pletenie
 4. Prekrížené dvojité pletenie
 5. Rovné prekrížené pletenie

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.