5 úprimných citátov o priateľstve

Rodinu si nevyberáme, priateľov však áno. Citáty o priateľstve učia, čo pre nás priateľ musí znamenať a aké je priateľstvo nielen v dnešnom svete cenné. Priateľstvo si cenila každá generácia, už od počiatku vekov.

Najslávnejšie citáty o priateľstve

  • “Falošný priateľ je horší, ako nepriateľ.” (Lev Nikolajevič Tolstoj)
  • “Puto priateľstva je pevnejšie, ako to pokrvné, pretože priateľov si vyberáme, zatiaľ čo príbuzných dostávame.” (Giovanni Boccaccio)
  • „Za dva mesiace môžeš získať viac priateľov tým, že sa budeš zaujímať o iných ľudí než môžeš získať za dva roky tým, že sa budeš usilovať o to, aby sa iní ľudia zaujímali o teba.“ (Jacob Bigelow)
  • „Duch priateľstva bol zoslaný medzi ľudí, aby sa im žilo o čosi lepšie. Je len na ľuďoch, aby ho dokázali nájsť a nájsť tak cestu k sebe.“ (Charles Lindbergh)  
  • „Človek umiera toľkokrát, koľkokrát stratí priateľa.“ (Francis Bacon)

Aby sme sa nezastavili len na citátoch, pripomeňte si aj známu prieseň zo seriálu Priatelia.

Vladimír

Muž v pozadí tohoto webu, správca WordPressu na ktorom samotný web beží a marketingový manažér. K webu Alinka.sk sa pripojil v roku 2004 (ten čas ale šialene letí!) a pomáhal jej s „monetizáciou“ a administráciou od počiatku webu. K dispozícii je na info@alinka.sk

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.