Trendy sa rýchlo menia, čo ale neznamená, že všetky si zaslúžia označenie dočasné. A týka sa to aj kuchynského zariadenia. Mnohé moderné materiály a špeciálne povrchové úpravy umožňujú zákazníkom vybrať si kuchyňu, ktorá bude stále príjemne moderná a pohodlná pre ich používanie. My vám pomôžeme s jej výberom, bez toho, aby ste sa zadlžili zbytočne predraženým úverom. 

Priemerná zadlženosť Slovákov podľa aktuálnych údajov bánk od krízy v roku 2009 rástla. V priemere a prepočte tak každý jeden z nás dlží bankám viac ako 6000 €. Hypotekárny boom sa ale v posledných rokoch spomalil a nadobro urobila stopku našim plánom aktuálna situácia. 

Banky svoje rozhodnutia požičať ľuďom zvažujú dôslednejšie, preto sa jednotlivé kritériá pre získanie akéhokoľvek úveru posudzujú prísnejšie. To je síce fajn, ale ľudia potrebujú žiť a naďalej zaopatriť seba, svoje deti, partnera a celú rodinu. Z bežného platu to ale nejde. Potrebujeme predsa strechu nad hlavou a adekvátne zariadené priestory, ktoré sa starajú o vytvorenie príjemnej pohody.

Ako si ale pri týchto nelichotivých štatistikách a negatívnych prognózach do budúcnosti zariadiť svoje bývanie, ak potrebujete ešte peniaze na stravu a ošatenie? Ako si pri minimálnom rozpočte vybaviť modernú kuchyňu, v ktorej vždy uhostíte celú svoju rodinu? 

Plánujte a merajte

Aby bol pre vás čas strávený v priestore kuchyne útulný a pohodlný a priniesol pri využití vášho rozpočtu pravé potešenie, je potrebné celý priestor správne vybaviť a usporiadať všetky dôležité predmety a spotrebiče na ich miesto. Tomu predchádza detailné plánovanie, pri ktorom sa zohľadňuje aj výber vhodných materiálov. Čím viac špeciálnych riešení, tým náročnejšie na realizáciu a financie to celé bude

Našťastie máte možnosť vyhľadať a osloviť výrobcov a predajcov, u ktorých si nové kuchyne vyberiete za ceny, ktoré zbytočne nenavýšia váš rodinný rozpočet, a pritom vyzerajú luxusne. Široká ponuka a množstvo doplnkov vás o tom ale presvedčia najlepšie. 

Nezabudnite na pracovný trojuholník

Komfort kuchynského priestoru vo väčšej miere priamo súvisí aj s umiestnením pracovného trojuholníka a iných kuchynských jednotiek. Väčšinou pozostáva z chladničky, drezu a varnej dosky

Ak sa preto chcete pri varení v kuchyni cítiť pohodlne, myslite pri ich umiestnení na správne rozloženie, aby bol pohyb medzi nimi pre vás bezproblémový. Dôležité upozornenie je, že usporiadanie je tiež závislé a určené umiestnením dverí, okien a existujúcou komunikáciou v miestnosti, ako aj dĺžkou povrchu steny. Všetko si preto dobre naplánujte a s aktuálnymi možnosťami zvažujte. 

Vyberte si kvalitný nábytok

Kuchynská linka tvorí základ celého priestoru. Pravidiel, ako si tento typ nábytku vybrať existuje niekoľko. V prvom rade musí vaše kroky smerovať pohodlie, až potom môžete myslieť na svoje preferencie. 

Pre malé priestory sú vhodné závesné modely, vďaka ktorým ušetríte veľa podlahovej plochy. V takýchto prípadoch tiež musíte využiť každý jeden roh, do ktorého sa dá vďaka špeciálnym zásuvkám a úložným systémom umiestniť čokoľvek. 

Zvážte aj ergonómiu a už spomínané rozmery. Zvnútra by mala byť kuchynská linka predsa maximálne priestranná a zvonka elegantná, moderná a kompaktná. Pre rozšírenie a optické zväčšenie malého priestoru si vyberajte jemné a svetlé odtiene kuchynskej linky. Vizuálne vnímanie je veľmi  dôležité a vplýva na naše pohodlie tiež. Tak na nič z nášho zoznamu nezabudnite a novú kuchyňu si za lacný peniaz určite zariadite.

Zdroj obrázka: Iakov Filimonov/Shutterstock.com

(Alinka/PR)