Mnohé návštevníčky nášho webu sa s neverou stretli, zažili ju alebo sú práve v nepríjemnej fáze blížiaceho sa odhalenia.

V každej fáze sa však pýtame nášho podvedomia: „prečo ma podviedol? Prečo to robí? Prečo mi dal dôvod podozrievať ho?“.

Zostavili sme zoznam desiatich hlavných dôvodov, prečo muži podvádzajú, prečo nemôžu ostať pri svojej vernejšej polovičke, prečo chodia za inou.

Nedostatok sexu

Jeden z najprostejších dôvodov. Muži sú vo svojej podstate omnoho naturálnejší ako my ženy. Túžia po fyzickom kontakte. Na rozdiel od nás konajú viac pudovo a preto sa často krát stáva, že ak nie je partnerka na blízku, vyhľadajú alternatívu. Nemanželský sexuálny kontakt nemusí byť nadviazaný ihneď, stačí, že sa v mužovi prebudí túžba a následne sa chová k ženám vo svojom okolí tak, ako by sa nemal. Flirtuje, zdanlivo neškodne neverbálne komunikuje s kolegyňou, skladá komplimenty, dáva neslušné návrhy.

V dlhotrvajúcich manželstvách sa často vytratí iskra, sexuálna príťažlivosť klesá. Sexuálny styk sa ustáli na príliš vysokej konštante. Preto je nedostatok sexu jedným z najlogickejších dôvodov nevery.

Príležitosť robí zlodeja.

Please when you download the pictures tag and follow me on instagram:
https://www.instagram.com/emilianovittoriosi/ you will help me to grow up! Thank you!
Photo by Emiliano Vittoriosi / Unsplash

Aj keď partnerovi dávame v posteli všetko po čom zatúži, stopercentná vernosť nikdy nie je istá. Staré príslovie hovorí: „ Príležitosť robí zlodeja“, a rovnako je to aj pri nevere. Ak sa váš partner často nachádza v blízkosti atraktívnych žien, verte, neverte nad neverou často premýšľa. Ani naše myšlienky predsa pri pohľade na sexi upravených kolegov nie sú neochvejné. Muži však majú v génoch o mnoho menšiu schopnosť odolať, ako my ženy.

Genetika nepustí

Pri génoch ostaneme aj v bode číslo 3. Tento fakt sa snažili vyvracať rôzne štúdie, no realita hovorí sama za seba. Ak bol partnerov otec sukničkár, je tu veľká pravdepodobnosť, že tieto zvyky od neho syn prebral. Genetika nepustí ani pri nevere.

Prežíva psychicky ťažké životné obdobie

Tento bod bude možno znieť ako obhajoba mimomanželského pomeru, no štatisticky tiež nie je zanedbateľný. Ak váš partner v dobe, v ktorej vám bol neverný nebol psychicky veľmi vyrovnaný, môže byť práve tento fakt dôvodom, že vám zahol.

Mal depresie? Nebol so svojim životom spokojní? Mal adrenalínové chúťky? Práve to mohol byť náznak celkovej nespokojnosti so svojim životom. Preto vyhľadal zmenu a skončil v náručí inej ženy.

Je to cynik bez zmyslu pre morálku

king sitting
Photo by Kevin Quezada / Unsplash

Nie všetkých neverníkov môžeme obhajovať vedeckými a  dôvodmi. Ak vás partner podviedol, možno je to aj preto, že je cynikom bez štipky zmyslu pre vernosť. Aj takýto nemorálny jedinci sú často objektmi našej lásky a ich nemorálnosť nás priťahuje. Bohužiaľ.

Kríza stredného veku

Ďalší častý dôvod záletníctva. O kríze stredného veku sa toho popísalo už dosť, nemusíme ju ďalej rozpitvávať.

Už to raz urobil a dali ste mu druhú šancu

Muži, ktorí už raz boli neverní sú v akomsi začarovanom kruhu. Ak už raz okúsili zakázané ovocie, spravia to znova. Potrebujú na to len nejaký čas a atraktívnu príležitosť.

Zdravotné problémy

Čo? Aké zdravotné problémy? Ako to môže súvisieť s neverou? ... Pýtate sa tieto otázky? No áno, môže. Niektorí muži majú vo zvyku ignorovať svoje zdravotné problémy a keď v kostiach cítia niečo nepríjemné, myslia na najhoršie. Namiesto vyhľadania pomoci a prevencie však často zvolia možnosť – Musím si užiť, kým tu ešte som.

Bola ste jeho prvá

Muži nedokážu sexuálne ostať pri jednej žene počas celého života. Teda, aspoň nie sympatickí muži vyvolávajúci bežný záujem žien. Tu sa prejavuje ich dobrodružná povaha. Chcú vyskúšať niečo iné. Preto sa hovorí, že láska zo strednej nikdy nevydrží večne.

Je to sebecký arogantný hajzel!

... a nezaslúži si vás!