Jeseň je tu a s ňou aj mnohé deťmi obľúbené aktivity, ako je čľapkanie sa vo vode, skákanie v spadanom lístí či prechádzky v lese. Ako deti obliecť, aby neprechladli a zároveň boli stále v pohodlí a zbytočne sa nepotili?

Vrstvenie je kľúčom

Chladnejšie počasie volá po teplom oblečení. No jeseň ešte nie je tak chladná, aby deti potrebovali naozaj hrubé a teplé oblečenie. Kľúčom je preto vrstvenie. Nezabúdajte na to, že v škole a škôlke budú deti chodiť na rôzne výlety a prechádzky, a to v premenlivom jesennom počasí. Stavte na funkčné materiály, ako je softshell alebo merino vlna. Detská obuv by potom mala byť nepremokavá, keďže deti budú chodiť vo vlhkom prostredí a ich nôžky by mali byť v každom prípade v suchu a teple.

Prvá vrstva

Ako prvú vrstvu pri obliekaní použite pokojne len obyčajné bavlnené tričko či oblečenie z funkčného materiálu. Myslite aj na to, čo budú deti v ten deň robiť a zbytočne ich veľa nenavliekajte, keď budú čas tráviť vnútri.

Druhá vrstva

Ako druhú vrstvu zvoľte niečo tenké, napríklad fleecovú mikinu na zips. Udrží dieťa v teple a dá sa rýchlo vyzliecť, keď je treba. Prípadne ju stačí len rozopnúť a dopriať si trochu „vzduchu“. Siahnuť ale môžete aj po tenšom svetríku.

Tretia vrstva

Posledná vrstva by mala byť funkčná bunda, najlepšie teplá a nepremokavá. Jej výhodou je, že neprefúkne a zároveň je dostatočne priedušná, takže sa v nej dieťa nebude potiť. Super je, ak má bunda aj kapucňu. Pre prípady kratšieho dažďa je to ideálne, lebo dieťa so sebou nemusí nosiť na prechádzky dáždnik.

Pribaľte deťom náhradné oblečenie

Nie je tajomstvom, že sa deti môžu v škole či škôlke zašpiniť, zmoknúť alebo si niečo roztrhnúť. Vždy je dobré mať po ruke niečo na prezlečenie, preto sa nebojte deťom do batoha prihodiť jeden či dva kúsky navyše.

Na nohy gumáky

Jeseň je známa nepredvídateľným počasím. Nebojte sa deti obuť do gumákov. Vďaka tomu ich udržíte v suchu a navyše sa budú môcť aj čľapkať v kalužiach. Nezaškodí ani, ak budú mať v skrinke v škole alebo škôlke náhradné topánky, ako sú tenisky.

(A/PR), zdroj obrázku: conrado / Shutterstock.com