p4057809Len malý kúsok za Banskou Bystricou smerom na Donovaly existuje miesto, kde si môžete na svojich cestách za prácou i oddychom osviežiť unavené telo i ducha. Tradičná drevená zrubová stavba, citlivo zakomponovaná do okolitého prostredia leží na okraji veľkého záchytného parkoviska. My sme sa tu zastavili cestou z Banskej Bystrice, pretože už cestou tam nás upútala svojim vonkajškom a tiež rozsiahlym detským kútikom s hojdačkami.

Kde sa nachádza:
Smerom z Banskej Bystrice, na konci štvorprúdovej cesty, odbočka na Ružomberok po pravej strane.

Vlastné skúsenosti: Pri vchode nás privítal personál oblečený štýlovo v ľudových krojoch. Vo vnútri bola obrovská miestnosť s otvoreným stropom až po strechu. Po stenách boli rozvešané rôzne ľudové výrobky, vypreparované zvieratá, ľudové kroje, obrazy. Stoly boli rozmiestnené po obvode koliby a v strede bolo dominantné otvorené ohnisko s krbom.
Obsluha nám hneď doniesla jedálny a nápojový lístok. Ja som si vybrala len orechovo-jablkovú štrúdľu a kávu, manžel si dal pastiersky syr s opekanými zemiakmi a tiež kávu. Jedlo nám priniesli do 5-tich minút. Štrúdľa bola výborná, mäkkučká, akurát sladká. Pastiersky syr bol tiež vraj výborný, z môjho pohľadu bola porcia dosť veľká s bohatou zeleninovou prílohou. Ceny boli prijateľné, nič prehnané.
Milé prekvapenie bolo, keď náš malý syn behal po miestnosti a obzeral si všetko a jeden z členov personálu mu daroval z košíka jabĺčko a dcére tiež priniesol.
Celkové hodnotenie na stupnici od 1 do 10 – plný počet 10 bodov. Nemám žiadne výhrady.

web: www.usvkristofa.sk