Minulý týždeň prišiel syn domov zo škôlky a nadšene rozprával o experimente s farbami, ktorý v ten deň vyskúšali deti spolu s vychovávateľkami.
Spoločne sme si prezreli webovú stránku MŠ s najnovšími fotkami experimentujúcich detí a ja som mu musela prisľúbiť, že to i my dvaja vyskúšame v nasledujúcich dňoch  doma.
K tejto jednoduchej zábave potrebujete tanier, vodu, špáratko alebo špajlu, kocky cukru a potravinárske farbivá.
Na kocky cukru najprv nanesiete farby (žltú, modrú, červenú) a následne ich vložíte do taniera s vodou – ako na obrázku.

Keď sa cukor po chvíľke začne rozpúšťať, môžu deti začať špáratkami vytvárať rôzne obrazce vo vode a miešať vzájomne farby.
Minule sa zasa učili tvary- štvorec, trojuholník a kruh. Vrámci tejto úlohy si do stredu drevenej halúzky priviazali šnúrku, nastrihali štvorce, trojuholníky a kruhy z trblietavého papiera, ďalej nastrihali rôznofarebné slamky (k pitiu malinovky) na dĺžku asi 2 cm. A potom navliekali na šnúrku – slamky striedali s korálkami, štvorcami, trojuholníkmi a pridali i farebné pierka.
Svoje výtvory povešali do chodby pred triedu. Vďaka celkovému počtu 25 ks vznikla veľmi efektná výzdoba. Možno sa nechám inšpirovať a niečo podobné použijem tiež k výzdobe pri ďalšej narodeninovej oslave.