Pri výbere kobercov do detskej izby je nutné prihliadať na veľa aspektov. Detský koberec by mal byť protišmykový, pohodlný pri chôdzi naboso a vyrobený z antialergického materiálu. Okrem funkčnosti prihliadajte aj na výber vhodnej farby a motívu. Farba koberca a jeho vzhľad dokážu ovplyvniť celkový dizajn izby a navodiť správnu atmosféru. Poradíme vám, aké koberce sú momentálne najviac v móde.

Koberce do detskej izby – estetika a atmosféra

Detská izba je jednou z miestností v dome, kde by koberec nemal chýbať. Jeho funkcie v tejto izbe sú viaceré. Prispievajú k celkovej domácej pohode, útulnosti a k správnej atmosfére. Okrem toho sú detské koberce ochranou pred studenou podlahou. Pre deti vytvárajú bezpečný priestor na oddych i hru. Koberce čiastočne tlmia nárazy, čím znižujú riziko zranenia dieťaťa. V tomto ohľade si overte hlavne protišmykovú úpravu koberca. Ak bývate v obytnom dome, koberec vytvorí zvukovú izoláciu a zníži ozvenu.

Žiadny iný interiérový doplnok nedokáže vytvoriť tak hrejivú a príjemnú atmosféru ako koberec. Pre deti výrobcovia pripravili rôzne rozprávkové alebo edukačné motívy, ktoré prispievajú k hravosti detí, k rozvoju ich fantázie a kreativity. Detské koberce s nádhernými motívmi kúpite na tomto odkaze: https://krasnekoberce.sk/koberce/do-detskej-izby.

Detské koberce – farby pre podporu psychiky

Do detskej izby vyberte koberce, ktoré priaznivo pôsobia na detskú psychiku. Mali by deti povzbudiť a upokojiť. Sústreďte sa na koberce, v ktorých vzoroch dominujú farby ako žltá, ružová, modrá alebo oranžová. Ružové akcenty sa hodia do izbičky pre dievčatko, zvyšujú kreativitu a zlepšujú náladu. Zelené koberce na krasnekoberce.sk pomáhajú eliminovať úzkosť a tvoria pokojné prostredie. Koberce s prevládajúcou modrou farbou podporujú učenie - vyberte ich do chlapčenskej izby. Pre vitalitu a pozitivitu kúpte detské koberce s oranžovými odtieňmi farieb.

Detské koberce – moderné motívy

Pri výbere motívu berte ohľad na pohlavie dieťaťa, ale tiež jeho záujmy. Väčšie deti môžete do kúpy koberca zapojiť. Ocenia vašu dôveru a koberec si budú viac vážiť a neničiť ho. V internetovom obchode krasnekoberce.sk nájdete veľký výber farieb, vzorov a detských motívov, ktoré umožnia zladiť koberec s ostatným zariadením izby. Originálne detské motívy nie sú len doplnkom, ale aj pomôckou na hranie a učenie.

V súčasnosti sú preferované hravé motívy ako sú cesty, mestá a škôlky na skákanie. Podobné koberce sú podkladom pre hru a každý deň rozvíjajú fantáziu dieťaťa. Deti nikdy neomrzia ani motívy rozkošných zvieratiek. Kúpte detský koberec s obrázkom jednorožca, korytnačky alebo veselaj žirafy. Vytvoríte tak v izbičke detský raj, v ktorom sa vaše dieťa bude cítiť bezpečne a príjemne.

(A/PR), zdroj foto: oksix / Adobestock.com