Určite to poznáte. Prídete na návštevu a obzeráte sa, ako krásne majú vaši hostitelia zariadené. A do oka vám zrazu padne tu špinka, tam kýchate z poletujúcich zvieracích chlpov alebo vás ruší nakrivo zasunutá stolička. Nemôžeme byť všetci dokonalí, ale môžeme si všetko naokolo zdokonaliť. A to aj najmenšími detailmi, akými sú garniže nad oknami.

Kovové garniže na závesy aj do moderných interiérov

Záleží, čo od nich očakávame. Či majú byť iba nápomocné, alebo budú estetickým doplnkom v tej – ktorej miestnosti. Viacerí sa ale zhodneme na druhej možnosti, preto výber musí byť naozaj poctivý. Drevo je síce prírodný materiál vhodný do rustikálneho štýlu, masívny, no nie naveky pevný. Ak je garniža nesprávneho priemeru voči dĺžke, hrozí jej ohnutie. Plast znie celkom dobre, ale lacno, najlepší dojem určite nespraví.

A nakoniec, kvalitné moderné kovové garniže na závesy nielenže dokážu zapadnúť do moderného interiéru, ale z praktického hľadiska ponúkajú omnoho vyššiu stabilitu. Podstatné je, čo budú niesť, podľa toho sa vyberá priemer tyče - čím ťažšie závesy, tým väčší priemer tyče.

Dvojtyčové garniže so zaujímavými dizajnovými detailmi

Naozaj moderná alternatíva je aj dvojtyčová garniža, a tak pre zútulnenie priestoru vieme zavesiť spolu so závesom aj záclonu. Aby sme to všetko dotiahli dokonca, tak musíme aj koncovky dopasovať. Je na nás, aké zvolíme, ide o dekoračný prvok, ktorý z technického hľadiska nemá na samotnú garnižu žiadny vplyv.

Garniže sa vyrábajú v rôznych dĺžkach či vzoroch. Existujú tiež viaceré farebné prevedenia, preto bude napríklad dobrým ťahom zvoliť garnižu vo farbe kovania v detailoch, akými sú kľučky na dverách, rúčky na skrinkách, spínače a mnohé ďalšie. Tieto moderné kovové garniže čakajú v každom dobrom obchode. A na čo čakáte vy?

(A/PR), zdroj foto: bennnn / Adobestock.com