Pred kúpou kuchynského drezu je potrebné určiť vhodný materiál, veľkosť a farbu. Vyhnete sa tak možným nepríjemnostiam, ktoré by vás mohli postihnúť pri nekvalitnom dreze. Najväčší problém vám môže spôsobiť zlé umiestnenie kuchynského drezu, ktoré ovplyvní používanie kuchyne.

Nevhodné miesto pre kuchynský drez

Rôzne tvary drezu vám umožňujú prispôsobiť aj miesto jeho umiestnenia. Rozhodne sa vyhnite umiestneniu hneď vedľa varnej dosky, pretože by ste sa tu mohli stretnúť so špinavou vodou a umývacími prostriedkami pri príprave jedla. Nevhodné je aj umiestnenie blízko chladničky alebo nízko pod skrinku.

Zárukou kvality je kuchynský drez nerezový, ktorý je nielen kvalitný, ale má aj moderný dizajn. Nerez patrí medzi trvácne a odolné materiály.

Prečo sú v kuchyni vhodné nástenné batérie?

Veľa ľudí si vyberá batériu do kuchyne na základe jej dizajnu, čo rozhodne nie je správnym rozhodnutím. Ak často umývate veľké hrnce alebo potrebujete väčší priestor na riad, tak sú vhodnou možnosťou nástenné kuchynské batérie. Oceníte ich najmä z praktického hľadiska.

Materiál kuchynskej dosky

Viditeľnou súčasťou drezu je aj kuchynská doska, pri ktorej je kľúčový výber materiálu. Pre drezy, ktoré sú zapustené pod doskou je vhodný výber kameňa, granit alebo kompozit. Rovnako to platí aj pre drezy, ktoré sú pokladané na vrchu kuchynskej dosky. Dobrou voľbou je aj laminovaná drevotrieska alebo imitácia dreva, ktoré si nájdu miesto v modernej kuchyni s praktickým využitím.

Kuchynský drez so sebou prináša viaceré body, ktoré pri jeho vhodnom umiestnení musíte zohľadniť. Výhodou je dostatočný priestor v kuchyni, ktorý vás nebude ničím obmedzovať. V moderných kuchyniach nemusia chýbať ani štýlové doplnky, ktoré vás dokážu potešiť alebo priniesť energiu. Vhodné sú aj dekoračné vázy, ktoré dokážu upútať svojim tvarom alebo farbou.

(A/PR) Zdroj obrázku: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com