Vyrábame magnetky

magnetkyLen minulý týždeň mojej dcére skončilo dvojmesačné vyradenie z MŠ kvôli častým chorobám. Počasie v tom období bolo dosť zlé a preto sme pomerne veľa času trávili doma a vymýšľali si rôzne zábavky. Jednou z nich bolo vyrábanie magnetiek. Ako sme postupovali?

Čo budeme potrebovať: modelovaciu hmotu, formičky, magnetky, akrylové alebo temperové farby, lak, štetec.

Ako na to:

vykrajujeme

Z modelovacej hmoty tvrdnúcej na vzduchu (dostať kúpiť aj pod názvoom FIMO) si formičkami na koláčiky vykrojíme rôzne tvary a necháme poriadne stvrdnúť. Tvrdnúca fáza môže trvať 1-2 dni.
malujeme

Potom ich namaľujeme akrylovými farbami a po zaschnutí prelakujeme lakom.
magnet

Namiesto kusových magnetiek som ja použila magnet v páske. Je to magnet so samolepiacou fóliou na jednej strane.
Tento magnetický pás sme si nastrihali na štvorčeky, odstránili sme samolepiacu fóliu a prilepili na spodnú stranu magnetky. Potom sme však zistili, že na magnetkách vôbec, ale vôbec nedrží. Najlepšie drží na papieri. A tak sme magnet prilepili sekundovým lepidlom. Ak máte kusové magnetky, prilepte ich sekundovým lepidlom. A magnetky sú hotové!

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

4 komentáre

 1. Katka píše:

  Super napad. Chela by som sa opytať, kde sa dá zohnať ten magnetický pás? ďakujem, Katka

 2. Katka píše:

  Super nápad. Chcela som sa opytať, že kde sa dajú kupiť ten agnet v páske. Ďakujem, Katka

 3. LuciaG píše:

  Katka, ja ho mám z USA. U nás som ho zatiaľ nevidela, ale je pravda, že som ho ani veľmi nehľadala :o) Možno v Da Vinci niečo podobné majú. Netuším…

 4. Dan píše:

  v čechách jsem ho koupil u firmy neomag. http://www.neomag.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.