Venček z machovky

dm55.jpgV záhradke som si zasadila jeden koreň machovky. V priebehu roka sa mi tak rozrástli, že som sa rozhodla ich už použiť do aranžmánov. Vytvorila som si venček na dvere, ktorý žiari na vchodových dverách a nezostane nikdy nepovšimnutý. 

Čo budete potrebovať: dobre vysušené plody machovky, prútený veniec, ozdobnú mašľu, tavnú pištoľ, bezfarebný lak v spreji
Postup: Prútený veniec si pripravíme z vŕbových prútikov. Potom pomocou tavnej pištole naliepame po obvode celého venčeka plody machovky. Necháme voľný priestor len na upevnenie mašle navrch venčeka. Nakoniec venček prestriekame priesvitným lakom, aby venček chytil lesk a nezachytával sa na ňom prach. Potom už stačí venček iba zavesiť nad dvere a uvidíte, že zrak každej návštevy padne na tento venček.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.