Veľkonočné vajíčka v bavlnke

Zdobenie vajíčok je veľmi obľúbenou činnosťou nielen mojich ratolestí. Vždy si užijeme veľa zábavy a deti si tým precvičujú motoriku, pozornosť ale aj predstavivosť, nápaditosť a kreativitu. Každé vajíčko je vždy originál, s ktorým sa deti nezabudnú pochváliť nielen rodine, ale aj kamarátom.  

Čo budeme potrebovať

  • Vajíčka (polystyrenové, alebo vyfúknuté)
  • Lepidlo
  • Farebné šnúrky – bavlnky
  • Špajdlu
  • Drobné ozdoby
  • Stužku

Postup

  1. Na vajíčko nanesieme lepidlo, pričom je lepšie začať z užšej strany vajíčka, a opatrne začneme lepiť dookola šnúrku. Lepidlo pridávame postupne.
  2. Ak máme melírovanú šnúrku, budú sa nám tvoriť krásne špirály. Ak máme jednofarebnú šnúrku, stačí si hotové oblepené vajíčko dozdobiť či už korálkami, kvietkami, nejakou mašľou, či inými drobnými ozdobami.
  3. Vyfúknuté vajíčka môžme zavesiť pomocou stužky, ktorú na spodnej časti vajíčka uviažeme a cez vrchnú časť pripevníme konárik, alebo bahniatka.
  4. Polystyrénové vajíčka sa jednoducho nastoknú na špajdle a môžeme si nimi vyzdobiť akýkoľvek kvetináč v domácnosti.

U nás vždy rozhodujú deti, kam ktoré vajíčko umiestnime. Majú z toho zábavu a ja radosť z ich kreativity :-)

Vierka

Mama dvoch detí, ktoré vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávky: Lenočky (5) a Andrejka (4) a milujúca manželka svojho Miška :-). Jej deti najskôr s otvorenými ústočkami pozerajú na to, ako sa ich mame pod rukami menia veci na zlato a potom nelenia, opášu si zásterky a tvoria zlaté poklady (nielen) v kuchyni spolu s ňou. Zdroj pozitívnej energie, vždy usmiata a radosť rozdávajúca e-shop manažérka Vám bude prinášať zdravé receptíky pre malých aj veľkých papkáčov a rôzne tipy do domácnosti.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.