Tvorenie z filcovej vlny

filcJe to veľmi jednoduchá a vďačná zábavka opäť i pre tých najmenších. Potrebujete na ňu filcovú vlnu rôznych farieb, formičky na vykrajovanie perníkov, podložku z hrubšieho filcu a špeciálnu ihlu na plstenie.
filc0Zvoľte si tvar formičky, s ktorou chcete pracovať a farbu vlny. My sme sa rozhodli pre  kvetinku, najprv žltú, potom červenú.  Chumáč vlny vložte do formičky tak, aby ste ju celú po okraj dobre vyplnili. A teraz začnite pracovať ihlou. Je to veľmi jednoduché. V podstate ňou iba picháte do vlny až ku spodnej podložke a to po celej ploche formičky, akoby ste vlnu zatláčali na jej spodok. Treba dávať pozor na ihlu, aby ste ju nezlomili a na prsty, aby ste sa nedopichali. Podotýkam, že inou ako tou ihlou na plstenie sa táto práca robiť nedá. Je totižto špeciálne upravená na spomínanú metódu.
filc1 Dôležité je i pravidelné mierne posúvanie formičky s vlnou po podložke. Ak by ste to neurobili, zostal by váš výtvor “prilepený” na podložke. Takisto z času na čas pretočte celú formičku s vlnou a plstite z opačnej strany.
Keď vlna naberie trochu svoju výslednú “udupanú” formu, môžete postupne pridávať i iné farby, podľa toho, čo práve majstrujete- kačičke červený zobáčik, modré očko, kvietku inú farbu stredu, atď.
Výsledok môžete použiť na dekoráciu izby alebo na ďalšiu výzdobu nejakej látkovej tašky a pod.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. Alinka píše:

    Katka, dala si mi skvelý návod. Dlhšie som chcela vyskúšať filcovanie a toto je perfektné aj na rôzne vianočné dekorácie.

  2. Katka píše:

    Je to taka dobra zabavka, Alinka. Dokonca chlapci filcovali O:) a zjavne to vsetkych bavilo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.