Topánky

Predstav si svojej najobľúbenejšie topánky. Aké sú? Pohodlné kožené mokasíny, lodičky na tenkom vysokom podpätku, turistické boty, ktoré ťa odnesú na vysoký kopec, z ktorého je výhľad na všetky svetové strany, alebo moderné značkové tenisky, v ktorých si pri behu pripadáš ľahká ako pierko?

Aké topánky najradšej nosí tvoja dobrá priateľka? Podobné tým tvojím, alebo celkom iné? Akú má veľkosť a tvar nohy? Skús si s ňou tie tvoje topánky vymeniť a chvíľku v nich kráčať. Aspoň kilometer. Ako sa v nich cítiš? Ide ti to? Nebodaj sa podkýňaš? Vravíš, že sú ti priveľké? Alebo ťa, naopak, tlačia?

A teraz si úprimne odpovedz: existuje človek, s ktorým by si si rada vymenila topánky? Chcela by si kráčať v jeho šľapajách, žiť jeho životný príbeh? Cítiť sa tak, ako sa cíti on, zápasiť s jeho problémami, o ktorých možno ani netušíš, pretože navonok sa každý tvári, že všetko je oukej? Ak krútiš hlavou, vedz, že pokiaľ si neprešla sedem míľ v topánkach iného človeka, neprináleží ti ho súdiť. Nemáš právo sa vyjadrovať ani k jednej jedinej oblasti jeho povahy, konania či jeho jednotlivých životných krokov. Nerob to. Nepokúšaj sa hodnotiť topánky svojej kamarátky, kolegyne, švagrinej, mamy, dcéry, nevesty či svokry. Nevieš nič o bitke, ktorá sa odohráva vo vnútri tvojho  suseda. Staraj sa o svoje vlastné topánky ako len najlepšie vieš. Čisti ich, krémuj a občas prelešti. To je to najlepšie, čo môžeš urobiť, aby ti slúžili čo najdlhšie. A vieš čo? Pochop ma prosím, ak u teba niekedy zazvoním a budem si chcieť skúšať tvoje topánky. Len preto, aby sa nezabudlo.

Zdroj obrázku: Pixabay.

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.