ZOO Bojnice

Akonáhle naša dcéra dorástla do veku, keď vnímala dianie okolo seba a aj vedela reagovať na podnety, začali sme s ňou chodiť do zoologických záhrad. Vlastne, boli sme len v jednej asi 5x, v Bojniciach. Na Slovensku máme ale 4 ZOO a každá je niečim iná, zaujímavá. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé ZOO a čo ponúkajú. Dnes začíname ZOO Bojnice.

detskzoo1ZOO Bojnice je najstaršia a najznámejšia zoologická záhrada na Slovensku. Vybudovali ju v roku 1955. V ZOO Bojnice môžete vidieť rozmanité zvieratá na rozlohe 42ha. Deti asi najviac zaujmú chované slony, orangutany, tigre. V areáli je vybudované ihrisko s rôznymi detskými preliezkami, pieskoviskom. Oddýchnuť si môžete na veľkom množstve lavičiek a takisto sa tam dá dobre občerstviť.

Vstupné a otváracie hodiny
(Otvorené denne, aj počas sviatkov. Psom vstup zakázaný!

Marec

8:00 – 17:00
Apríl – Máj

8:00 – 18:00
Jún – August

8:00 – 19:00
September

8:00 – 18:00
Október

8:00 – 17:00
November – Február

8:00 – 15:00
Dospelí (Konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk)

2,- € (60,25 Sk)
Deti od 4 do 15 rokov, invalidní dôchodcovia (s platným preukazom)

1,- € (30,13 Sk)
Dôchodcovia, študenti (denné štúdium, doklad o štúdiu predložiť):

1,- € (30,13 Sk)

Foto: www.bojnice.sk

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

2 komentáre

  1. kamila píše:

    Ktoru ZOO sa oplati viac vidiet Kosicku alebo Bojnicku? Ktora z nich je zaujimavejsia?

  2. Alinka píše:

    Kamilka, čo som počula názory kamarátky, ktorá bola v oboch, tak Bojnice sú zaujímavejšie a bohatšie na atrakcie. V Košiciach sú teraz tučniaci taká novinka, ale viac toho je na obzeranie v Bojniciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.