Stromček zo stužiek

Tento nápad som dostala teraz pri triedení stužiek v obchodíku, doma som mala polystyrénový kužeľ a tak som sa rozhodla, že spravím takéto stromčeky, ktoré som potom venovala na detskú burzu do našej škôlky.
Čo budete potrebovať: polystyrénový kužeľ, ozdobnú stužku, šírka aspoň 20mm, tenké špendlíky, nožnice

Ako na to: Nastrihajte si zo stužiek kúsky dlhé cca 10cm, postupne odspodu ich začnite prišpendlovať okolo kužeľa. Prišpendľujte ich tesne vedľa seba, ak vám na konci nebude presne vychádzať, tak si trošku rozostupy poupravujte.
Druhý rad začnite ukladať medzi dve spodné stužky tak, aby ste prekryli polystyrén. Na výšku choďte vyššie o cca 1cm, resp. ako vám to bude dobre vychádzať. Ďalší rad a ďalšie postupujte rovnako. Neskôr, keď už sa budú stužky príliš prekrývať, znížte počet stužiek v rade, až nakoniec skončíte pri vrchole s 4-5timi stužkami. Na vrch si odstrihnite obdĺžnik, ktorý poskladéte do štvorčeka a pomocou 4 špendlíkov ho pripevni o vrchol kužeľa. Nakoniec môžete dozdobiť stromček tenkou stužkou uviazanou do mašličky a pripichnutej pomocou špendlíka o vrchol kužeľa.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

1 Response

  1. radka píše:

    perfektny napad. tento rok asi nieco podobne vyskusam. dakujem za inspiraciu. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.