Salaš Ostražica Nižná na Orave

Ku výletom určite patria aj reštaurácie, kde sa turisti môžu najesť. Rozhodla som sa, že začnem aj ja prispievať možno aj pre vás svojimi zážitkami a skúsenosťami, ktoré sme zažili počas našich výletov, pretože aj my občas vyhladneme a radi sa ideme niekde najesť. Dnes by som začala na hornej Orave, hodnotením salaša Ostražica.

Kde ich nájdete: Nižná na Orave, nad benzínovou stanicou Slovnaft

Vlastné skúsenosti: V tomto salaši sme sa zastavili už niekoľkokrát, ale neboli to turistické výlety, ale skôr nákupné výlety do Poľska. Vždy sme po takomto nákupe vyhladli a tak sme tam vždy zabočili. Salaš je situovaný trošku do kopca a tak musíte vyjsť niekoľko schodíkov, aby ste sa dostali na terasu salaša. Vo vnútri vás vždy prekvapí krásne zariadený interiér, boli sme tam asi už vo všetkých ročných obdobiach a vždy výzdobu prispôsobujú – veľká noc, vianoce, leto, jar, jeseň…

Jedálny lístok ponúka väčšinou typicky slovenské jedlá, nikdy neodoláme výbornej cesnakovej polievke s opečeným chlebom, ktorá je výborná aj chuťovo, aj vzhľadom. Z hlavných jedál sme už ochutnali halušky s bryndzou, bryndzové pirohy, vyprážaný syr a vždy sme boli maximálne spokojní.

Obsluha je milá, rýchla, nikdy sme nemuseli dlho čakať. Ceny sú tiež veľmi dobré.

Celkové hodnotenie: 9 z 10 bodov

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

3 komentáre

 1. radka píše:

  No ja musim skonštatovať prave opak.Zastavili sme sa v spomínanom salaši pred týždnom a sklamanie bolo obrovské.Vo vnutri bola neuveritelna zima, stolicky bez vankušov ale polievka bola super no halušky hnus.Slanina obrovske kusy a este s kozou cesto jedno blato a že to boli bryndzove halušky sme vedeli len z jedalneho lístka na Orave som čakala halušky hodné tohto kraja no bohužiaľ. Smutné ale nikdy viac tam nepojdeme. Krb je treba využívat na kurenie a nie na vianočne ozdoby.

 2. Jozef píše:

  Veru tak, aj ja som sa tam zastavil 2x z lyžovačky. Prvý krát boli bryndzové halušky úplne super, fakt ako doma, no druhý krát takmer nejedlé. No a zima tam je asi vždy. Škoda….

 3. Antonio píše:

  Výborna ponuka, rýchla obsluha, tradične jedlá :)
  Hoci musím priznať, najradšej máme bryndzove halušky, no tiež aj sedliacky tanier
  Super. Doporučujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.