“Prstové” farby

prstami(= deti môžu maľovať prstami namočenými do tejto farby)
1. varianta
Potrebujete : 1 pohár múky, takmer 1 pohár vody, trochu citrónovej šťavy, 1 pol.lyžicu oleja a trochu potravinárskej farby.
Všetko spolu dôkladne premiešajte.

2. varianta
Potrebujete : 1 balenie (škrobového) lepidla na tapety, vodu, potravinárske farbivá, uzatvárateľné poháre z umelej hmoty alebo malé sklené poháre od marmelády.
Pripravte lepidlo podľa návodu v “lepidle”, tentokrát použite ale trochu menej vody, ako je uvedené na balení, aby vznikla kašovitá hmota.
Pri zmiešavaní postupujte nasledovne: najprv rozpustite potravinársku farbu vo vode (množstvo podľa želanej farebnej intenzity), potom pridajte prášok (škrob.lepidlo).

3. varianta
Potrebujete : 100ml vody, 4 mierne kopcovité pol.lyžice múky, potravinárske farbivo alebo ako alternatíva poslúži šťava zo špenátu, čerešní, červenej repy, atď.
Potravinárske farbivo zmiešajte s vodou, potom pridajte múku a dôkladne rozmiešajte, aby ste nemali hrudky. Farba vydrží asi 2 týždne zavretá v sklenenom pohári v chladničke.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.