Pohľadnica plná kvetov

potrebujeme: farebné papiere, farbičky, nožnice, lepidlo alebo obojstrannú pásku, výkres

Z farebných papierov si spravíme 7 kvetov a to pekne postupne. A4 si preložíme na poly, prestihneme, zase na polku a na polku, potom roh prehneme až nám vznikne trojuholník, to iste z druhej strany, chytíme roh a prehneme späť a vznikne malý trojuholník,, ktorý začneme strihať do polkruhu, až nám vznikne akási slza.

Roztvoríme a máme veľký kvet, z ktorého vystrihneme jednu slzu na označených miestach zlepíme, takto nám vznikne kvet, a tých potrebujeme 7 kusov. tieto kvety potom zložíme, že máme tri lupienky a poukladáme si ich ako ich budeme zlepovať. Tam kde je nakreslená bodka, dáme buď lepidlo alebo obojstrannú pásku a začíname prikladať kvety, najskôr k prvému prilepíme dva na jeden lupienok, potom ďalší zase do stredu , a zase po bokoch a nakoniec posledný do stredu. takto zložený kvet prilepíme dovnútra preloženej A4 z oboch strán, na označených miestach. a pomaly roztvoríme. Hotovo máme krásnu kyticu na darovanie.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

1 Response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.