Papierová stonožka

P6248761Povaľujú sa vám doma prázdne rolky z toaletného papiera a čakáte na dobrý nápad čo s nimi? Spravte si z nich papierovú stonožku.

Čo budete potrebovať: rolky z toaletného papiera, farebný papier, temperové farby, farebný sysal, špagát, lepidlo

P6248762Ako na to: Najprv si s deťmi obaľte rolky farebným papierom. Čím pestrejšie, tým lepšie. Na farebné papiere si predkreslite topánky, ale pozor, vždy dvojmo a v strede spravte dosť dlhú spojovaciu čiaru, aby ste mohli topánky cez rolky prevesiť, ale to až v neskoršom štádiu. Topánky môžete deťom vy dokresliť. Nezabudnite na hlavičku stonožke nakresliť tváričku.
Rolky navlečte na špagát, na konci jedného upevnite hlavu. Teraz cez rolky prehoďte topánky, ktorým v strede spravte diery a spojte ich tiež špagátom. Urobte peknú mašličku. Na záver stačí dozdobiť spoje medzi rolkami farebným sysalom a povesiť stonožku na čestné miesto v škôlke, materskom centre, v škole.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.