Lievance bez cukru

Lievance bez cukru

Ingrediencie:

2 banány

1 hrnček ovsených vločiek

1 vajce

1-2 PL pohánkovej (alebo inej) múky

trošku mandľového (či iného rastlinného) mlieka

ovocie

Grécky jogurt

rastlinný sirup (napr. ryžový, datľový a pod)

kokosový olej na vysmážanie

Postup:

Jemné ovsené vločky pomelieme ešte na jemnejšie, takmer na múku. Ja používam malý kuchynský sekáč. Rozmačkáme banány, pridáme ovsené vločky, vajce, pohánkovú (prípadne mandľovú, kokosovú, či inú múku, ak máme len celozrnnú, použijeme aj tú) a rozriedime rastlinným mliekom podľa potreby. Cesto má byť kompaktné, nemá sa liať. Môžme pridať štipku škorice.

Na panvici rozpálime kokosový olej a vysmážame malé lievance. Servírujeme s ovocím a jogurtom, do ktorého sme pridali kvapku sirupu. Ja som pre deti použila med, pre seba datľový sirup. Ak nezabudneme, ako som zabudla napríklad ja, ozdobíme porciu lístkami mäty. Dobrú chuť!

Lucia

Mama dvoch slečien Chantal (14) a Laury Sofie (11), manželka admina tohto webu, Vladka :-). Autorka, prekladateľka, editorka, blogerka, manažérka, ale aj mama, gazdinká, organizátorka, multifunkčná osôbka. Písanie vždy bolo jej vášňou, či už formou blogu, alebo externe do printového časopisu pre mamičky a tiež formou prekladov kníh z anglického jazyka. Bude pre Vás zdrojom autorských článkov na rôzne spoločenské témy, ale aj kuchárkou zdravých receptov vrátane vegan a raw a inšpirátorkou pre tvorivé dielničky.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.