Kvietok

Ak pracujete s deťmi, možno vás tento návod inšpiruje k malému a nenáročnému prekvapeniu ku dňu matiek. Potrebujete rôzne farebné papiere, nožnice, lepiacu pásku a drevenú halúzku.

Najprv si vystrihnite podľa návodu žltý pás (farbu si môžete samozrejme zvoliť ľubovolnú), ktorý do polovice šírky nastriháte na jemné pásiky. Takto nastrihaný ho obmotáte napevno okolo halúzky a prichytíte lepiacou páskou.

Teraz si vystrihnete podľa predlohy štyri rovnako veľké lupienky.

Lupienky prikladáte postupne dookola k halúzke a prichytávate opäť lepiacou páskou. Táto časť je možno trochu náročnejšia na trpezlivosť, záleží hlavne od toho, akú hrboľatú halúzku ste si vybrali.

Nakoniec obmotáte spodok kvietku zeleným špagátom (používa sa napr. na vystielanie veľkonočných košíkov), čím prekryjete lepiacu pásku. A kvietok je hotový.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

1 Response

  1. musím povedať že je to vážne krásne !!! Mojich spolužiakov to inšpirovalo a samozrejme aj mna !!! mohli by ste tu davat viac takych zaujimavych veci???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.