Jesenný aranžmán v kočíku

ikebana4.JPGPamätáte sa na jarný aranžmán v detskom kočíku? Keďže prišla jeseň, vymenila som jarné narcisy za jesenné kvety a plody.

Čo potrebujeme: detský prútený košík, aranžovaciu hmotu, rôzne jesenné listy, plody, kvety, jabĺčka, tekvičky…

ikebana1.JPG1. Najprv som si do aranžovacej hmoty vodorovne pozapichovala rôznofarebné listy. Uprednostnila som čo najväčšie. Na ne som zapichla aj zopár vetvičiek brezy a ovsa.
ikebana2.JPG2. Do zadnej časti som umiestnila vysoké rastliny, 1 kvet kukurice, nejaké konáriky šípok. Potom som sa zamerala na spodnú časť. Začala som dvoma konárikmi bazy. Umiestnila som ich do malej kytičky.
ikebana3.JPG3. Potom som robila podobné kytičky z jarabiny, rozchodníka, hortenzie.
ikebana4.JPG4. Potom som na dve špajdle napichla tekvice a jabĺčka a rozmiestnila som ich po aranžmáne. Hlavne na miesta, kde bolo vidieť dno. Aranžmán som zakončila troma klbkami umelého vlákna.
ikebana8.jpg5. Podobný aranžmán, ale vytvorený v prútenom koši.

Alinka

Ideová mama webu Alinka.sk. Okrem toho matka troch detí a manželka tolerantného manžela :-). Precízna v práci, nápaditá v článkoch, hravá vo svojom tvorení.

Prečítajte si tiež

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.